PARTNER PORTALU
  • BGK

23,3 mln zł na bazę sportowo-rekreacyjną

  • PAP    27 sierpnia 2012 - 10:45
23,3 mln zł na bazę sportowo-rekreacyjną

W Iławie powstała baza sportowo-rekreacyjna dla wodniaków i żeglarzy. Koszt inwestycji to 23,3 mln zł.
Jak poinformował Michał Młotek z urzędu miasta w Iławie, dofinansowanie inwestycji z Unii Europejskiej wyniosło 13 mln zł, a z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej 2,6 mln zł. Resztę pieniędzy dał samorząd w Iławie.

W części rekreacyjnej powstało, wzdłuż fragmentu najdłuższego w Polsce jeziora Jeziorak, 3,6 km ścieżek rowerowych i 4 km ścieżek spacerowych. Turyści i mieszkańcy będą mogli korzystać z platform widokowych, wędkarskich i pomostów oraz parku z placami zabaw oraz altanami wypoczynkowymi.

Żeglarze, którzy wypoczywają na Pojezierzu Ostródzko-Iławskim będą mogli cumować w nowo wybudowanej ekologicznej przystani nad Jeziorakiem. Do tej pory żeglarze często cumowali łodzie na dziko i wyrzucali nieczystości z żaglówek do jeziora czy na brzeg.

W przystani żeglarze mają do dyspozycji ogólnodostępne toalety, umywalnie z natryskami, pomieszczenie opróżniania przenośnych toalet chemicznych z jachtów oraz punkt mycia naczyń.

Na przystani jest też pralnia, punkt pierwszej pomocy oraz punkt edukacji ekologicznej. Marina mieści 30 stanowisk do cumowania, a pomost cumowniczy wyposażony jest w dziewięć punktów czerpania wody pitnej i energii elektrycznej

W Iławie powstała także baza szkoleniowa dla młodych wioślarzy. Wodniacy mogą korzystać z budynku przeznaczonego do treningów, w którym mieści się siłownia.

Łodzie przechowywane są w nowo wybudowanych hangarach. Powstały także pomosty do wodowania łódek. Na wodzie zbudowano trzy tory wioślarskie, każdy o szerokości 13,5 m oraz długości 2 tys. m. Powierzchnia użytkowa torów to 8,1 ha.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.