PARTNER PORTALU
  • BGK

23 czerwca nie będzie otwarcia PGE Areny

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    9 czerwca 2011 - 07:47
23 czerwca nie będzie otwarcia PGE Areny

Zaplanowane na 23 czerwca uroczyste otwarcie budowanego na przyszłoroczne piłkarskie mistrzostwa Europy stadionu PGE Arena w Gdańsku zostało przełożone.
To kolejna impreza, która nie odbędzie się na tym obiekcie zgodnie z planem. 9 czerwca polska reprezentacja miała zagrać na nim z Francją, ale spotkanie zostało przeniesione do Warszawy informuje „Dziennik Baltycki”.

Niestety, to wciąż jest plac budowy. Na razie nie ma możliwości bezpiecznego użytkowania tego obiektu. Komendant miejski policji w Gdańsku po raz kolejny negatywnie zaopiniował przygotowania stadionu do imprezy zaplanowanej na 23 czerwca. Nie odbędzie się więc planowane na ten dzień otwarcie PGE Areny, w tym mecz dziennikarzy z politykami oraz koncerty zespołów Myslovitz i Budka Suflera.

Nie ma jeszcze gotowych systemów monitoringu i ostrzegania, alarmów przeciwpożarowych oraz oświetlenia awaryjnego. W dodatku brakuje oznakowania dróg dojazdowych i ewakuacyjnych oraz punktów medycznych.

Przede wszystkim brakuje jednak podstawowego dokumentu, jakim jest wydawane przez nadzór budowlany pozwolenie na użytkowanie

Na razie oficjalne otwarcie stadionu zostało przeniesione na wrzesień. Pierwszą imprezą na gdańskim stadionie może być jednak towarzyski mecz Lechii zaplanowany na 23 lipca, o ile oczywiście PGE Arena do tego czasu zostanie otwarta – pisze „Dziennik Bałtycki”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.