PARTNER PORTALU
  • BGK

232 km dróg w ramach przebudowy dróg lokalnych

  • PAP    12 kwietnia 2011 - 19:36

- W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na Opolszczyźnie powstało 232 km dróg. Do końca 2011 r. będzie ich łącznie ponad 300 km - poinformował we wtorek na konferencji prasowej wojewoda opolski Ryszard Wilczyński.
W ramach programu w województwie zrealizowane zostaną 183 projekty drogowe warte w sumie ponad 251 mln zł. Rok 2011 to ostatnia edycja programu w obecnej formie. - Zewsząd słychać głosy "prosimy o jeszcze". Wstępne informacje mówią, że program będzie realizowany w następnych latach. Bardzo na to liczymy, bo widzimy, jakie są wyniki - mówił Wilczyński.

Konferencję zorganizowano po podpisaniu pięciu umów z samorządami, które najszybciej przygotowały niezbędną dokumentację. - Wygrywają ci, którzy w pierwszym kwartale dokonują zamówień publicznych i wyłaniają wykonawcę. Beneficjenci, którzy zostali dziś zaproszeni, najsprawniej zrealizowali proces przetargowy - wyjaśnił dyrektor wydziału zarządzania funduszami europejskimi, Radosław Miążek.

We wtorek wojewoda podpisał umowy na dofinansowanie remontów w powiecie prudnickim oraz w gminach Chrząstowice, Nysa, Strzelce Opolskie i Kluczbork - w którym to mieście dzięki programowi wyremontowane zostaną ulice w centrum. - Bez tego programu gminy nie byłoby stać na te prace. Za kilka miesięcy będziemy mieli nowe ulice w centrum. Na razie przepraszamy gości, bo miasto jest kompletnie rozkopane, ale to cieszy, bo wiemy, jaki będzie efekt - zaznaczył burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar.

W 2011 w województwie w ramach programu zostanie zrealizowanych łącznie 37 projektów drogowych z rządowym dofinansowaniem w wysokości ponad 46 mln zł. Liczba projektów będzie rosnąć w miarę pojawiania się oszczędności w procedurze przetargowej. Już dziś wiadomo, że na Opolszczyźnie przybędzie 12 km dróg więcej niż było to zakładane.

- Oszczędności wynoszą na dziś ponad 22 proc. w stosunku do założeń. Oznacza to, że możemy zrealizować następne 10 projektów, które wcześniej nie miały szansy na pieniądze - tłumaczył Miążek. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.