PARTNER PORTALU
  • BGK

234-metrowa kładka na Sanie

  • PAP    17 czerwca 2011 - 23:02

Liczącą 234 metry kładkę na Sanie, łączącą wsie Witryłów i Ulucz w gminie Dydnia koło Brzozowa, (Podkarpackie) przekazano w piątek do użytku mieszkańcom, turystom i pielgrzymom - poinformował wójt gminy, Jerzy Adamski.
- Mieszkańcy Witryłowa i Ulucza mieli problemy z dotarciem na drugą stronę Sanu. Poprzednią drewnianą kładkę zerwała potężna wichura. Od tego czasu często musieli korzystać z kilkunastokilometrowego objazdu - powiedział wójt Adamski.

Budowa szerokiej na 1,5 metra kładki kosztowała 4,5 mln zł, z czego 3,4 mln zł pochodziło ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pozostałe środki pochodziły z budżetu gminy.

- Kładka jest oświetlona ekologicznie. Są też na niej ustawione ławeczki, by można było podziwiać przepływający w dole San - dodał wójt.

Oprócz mieszkańców gminy Dydnia z kładki będą korzystać turyści wędrujący "Szlakiem ikon" oraz pielgrzymi udający się do sanktuarium maryjnego w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.