PARTNER PORTALU
  • BGK

236 wniosków na przebudowę dróg w 2011

  • PAP    5 października 2010 - 13:35

Ponad 670 km dróg za ok. 295,5 mln zł chcą wybudować lub przebudować mazowieckie samorządy w 2011 r. w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Do wojewody mazowieckiego wpłynęło 236 wniosków w tej sprawie. Teraz przejdą one ocenę formalną.
Ponad 670 km dróg za ok. 295,5 mln zł chcą wybudować lub przebudować mazowieckie samorządy w 2011 r. w ramach programu "schetynówek". Nabór wniosków na 2011 r. ruszył na początku września. Jak poinformowała rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały, w 2011 roku na budowę i modernizację tras lokalnych w województwie mazowieckim rząd przeznaczy 92,5 mln zł.

Projekty przejdą teraz ocenę formalną i merytoryczną. Do realizacji będą zakwalifikowane te, które otrzymają najwięcej punktów. Punktowany będzie wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, spójność drogi z siecią na obszarze województwa, oraz partnerstwo, czyli realizowanie projektów we współpracy z inną gminą, powiatem lub podmiotem gospodarczym. Ponadto samorządy poszkodowane przez tegoroczną powódź będą mogły otrzymać dodatkowe 10 punktów.

"Do 30 października wojewoda ogłosi listy rankingowe - gminną i powiatową. Wnioskodawcy będą mieli siedem dni na zgłaszanie zastrzeżeń, które zostaną rozpatrzone do 7 listopada. Do 28 listopada 2010 roku ostateczna lista zostanie zatwierdzona przez ministra spraw wewnętrznych i administracji" - poinformowała rzeczniczka. Drogi finansowane będą po połowie ze środków własnych samorządu terytorialnego oraz budżetu wojewody mazowieckiego.

Jak wynika z danych resortu spraw wewnętrznych i administracji, do końca br. w ramach programu zostanie zmodernizowanych ponad 2,8 tys. km dróg gminnych i powiatowych. W trakcie modernizacji jest 1186 km dróg gminnych i 1624 km dróg powiatowych. W 2009 r. program pozwolił na modernizację lub budowę przeszło 2,7 tys. km dróg lokalnych w całej Polsce. W sumie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przebudowano, wyremontowano bądź też wybudowano 1190 km dróg gminnych oraz 1555 km dróg powiatowych.

Narodowy Program Budowy Dróg Lokalnych został zaplanowany na trzy lata - od 2009 r. do 2011 r. Co roku z budżetu państwa na budowę dróg lokalnych rząd przeznacza około miliarda złotych Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.