PARTNER PORTALU
  • BGK

244 mln na powiatowe i gminne drogi

  • PAP    26 maja 2010 - 15:55
244 mln na powiatowe i gminne drogi

Budowa drogi w miejscowości Zabajka to jedna z 93 inwestycji, które będą realizowane na Podkarpaciu z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Jak poinformowała rzeczniczka marszałka województwa podkarpackiego Aleksandra Gorzelak-Nieduży, pierwotnie na ten nabór przeznaczono ponad 75 mln zł, ale ze względu na bardzo duże zainteresowanie samorządów, które złożyły 131 wniosków, kwota została podniesiona do ponad 244 mln zł.
 
- Po ocenie formalnej i merytorycznej, 51 wniosków dotyczących dróg powiatowych i 74 wnioski dotyczące dróg gminnych uzyskały więcej niż minimalna, wymagana liczba 30 punktów, warunkująca przejście do kolejnego etapu, czyli oceny strategicznej zarządu Województwa. Ostatecznie zarząd zdecydował zwiększyć pulę środków i wybrał 93 projekty: 42 wnioski na drogi powiatowe i 51 wniosków na drogi gminne - dodała Gorzelak-Nieduży.
 
Wśród inwestycji, które zyskały dofinansowanie, są m.in. poprawa powiązań komunikacyjnych poprzez modernizację dróg powiatowych na trasie Tarnobrzeg-Rzeszów, odnowa drogi gminnej w Łące (gmina Trzebownisko) i przebudowa drogi gminnej Hermanowa-Czerwonki (gmina Tyczyn).
 
Teraz samorządy mają 3 miesiące na złożenie pełnej dokumentacji, wówczas podpisane zostaną umowy na dofinansowanie inwestycji.
 
W ramach RPO woj. podkarpackie w latach 2007-2013 ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro. Instytucją zarządzającą programem jest zarząd województwa.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.