PARTNER PORTALU
  • BGK

25 mln zł na rozbudowę i remont dróg wojewódzkich

  • PAP    21 lutego 2014 - 12:51

Ponad 25 mln zł otrzyma Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze na remont i rozbudowę kilku ważnych dla południowej części regionu dróg. Głównym celem inwestycji jest połączenie sieci tras na południu Lubuskiego z autostradami A18 i A4.
To jedne z ostatnich pieniędzy na tego typu inwestycje z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (LRPO) na lata 2007-13 - poinformowała w piątek PAP marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Władze regionu zdecydowały, że rozbudowane zostaną drogi wojewódzkie: nr 296 relacji Iłowa-Ruszów (dojazd do węzła autostrady A18), nr 295 na odcinku Nowogród Bobrzański-Żagań (dojazd do węzła autostrady A18) oraz droga nr 297 w Lesznie Górnym (modernizacja połączeń drogi S3 z autostradami A18 i A4). Przebudowana zostanie także droga wojewódzka nr 297 od Szprotawy do granicy województwa.

"To dobra informacja dla kierowców. Lista dróg wojewódzkich, które wymagają poprawy nawierzchni lub kapitalnej przebudowy jest znacznie dłuższa, niż możliwości finansowe województwa. Dlatego też każde zwiększenie alokacji funduszy na infrastrukturę drogową podnosi atrakcyjność inwestycyjną regionu" - powiedziała PAP Polak.

Inwestorem będzie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Marszałek dodała, że prace te będą możliwe dzięki oszczędnościom, jakie zrobiono podczas realizacji wcześniejszych inwestycji dofinansowanych z LRPO. Na wysokość kwoty wpłynął także korzystny kurs euro na przełomie stycznia i lutego br.

Procedura przetargowa dotycząca realizacji opisanych inwestycji już ruszyła, a prace budowlane powinny rozpocząć się wiosną br.

Na inwestycje drogowe ujęte w LRPO na lata 2007-13 Zarząd Dróg Wojewódzkich otrzymał łącznie ok. 268 mln zł unijnego dofinansowania, a całkowita wartość przeprowadzonych inwestycji to ok. 316 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.