PARTNER PORTALU
  • BGK

25 mln zł z budżetu państwa na drogi

  • PAP    16 marca 2011 - 17:11
25 mln zł z budżetu państwa na drogi

Prawie 25 mln zł dotacji z budżetu państwa zostanie przeznaczonych na tegoroczne inwestycje drogowe w regionie warszawskim. Przebudowanych zostanie ponad 38 km dróg gminnych oraz 12 km powiatowych.
Wojewoda mazowiecki podpisał w środę z przedstawicielami 15 samorządów z regionu warszawskiego umowy na przebudowę dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Jest to ostatnia, trzecia edycja programu.

"Z regionu warszawskiego zakwalifikowano w tym roku 20 wniosków na kwotę ponad 36 mln zł wraz z wkładem samorządów" - powiedział Kozłowski. Dodał, że do końca marca tego roku mają zakończyć się przetargi, a inwestycje do 30 listopada br.

Umowy o dofinansowanie projektów podpisały powiaty: nowodworski, grodziski, miński, wyszkowski oraz gminy: Pomiechówek, Żyrardów, Łomianki, Leoncin, Zabrodzie, Sochaczew, Żabia Wola, Somianka, Legionowo, Grodzisk Mazowiecki oraz Ząbki.

W najbliższym czasie mogą być zawarte umowy z kolejnymi samorządami z regionu warszawskiego. Będę to powiaty: pruszkowski i żyrardowski oraz gminy: Młodzieszyn i Długosiodło oraz Sulejówek.

W ramach dwóch pierwszych edycji programu w latach 2009-2010 na terenie województwa mazowieckiego wybudowano lub przebudowano 558 km dróg, z czego 256 km w gminach i 302 km w powiatach. Na dofinansowanie 163 inwestycji samorządów - 61 projektów powiatowych i 102 projektów gminnych - wojewoda mazowiecki przekazał prawie 149 mln zł.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 to rządowy projekt, którego celem jest podniesienie standardu dróg lokalnych oraz bezpieczeństwa ich użytkowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • samorządowiec, 2011-03-16 18:46:46

    Jeżeli kolejne ekipy liczą na poparcie samorządów ,to ten sposób budowy dróg daje tego gwarancje.Rząd w kolejnych latach powinien przeznaczyc ok.3mld zł rocznie ,licząc ,że tyle samo dołożą samorządy pozwoli użytkownikom dróg poryszac się po Polsce gminnej i powiatowej i kolejne wybory ma wygrane ja...k w banku .Ludzie nie liczą od dawna na partie bo nie ma kogo ,ale jedynie na samorządy ,które w tym totalnym bałaganie stanowią jakąkolwiek wartośc.  rozwiń