25 mln zł z budżetu państwa na drogi

Prawie 25 mln zł dotacji z budżetu państwa zostanie przeznaczonych na tegoroczne inwestycje drogowe w regionie warszawskim. Przebudowanych zostanie ponad 38 km dróg gminnych oraz 12 km powiatowych.
25 mln zł z budżetu państwa na drogi

Wojewoda mazowiecki podpisał w środę z przedstawicielami 15 samorządów z regionu warszawskiego umowy na przebudowę dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Jest to ostatnia, trzecia edycja programu.

"Z regionu warszawskiego zakwalifikowano w tym roku 20 wniosków na kwotę ponad 36 mln zł wraz z wkładem samorządów" - powiedział Kozłowski. Dodał, że do końca marca tego roku mają zakończyć się przetargi, a inwestycje do 30 listopada br.

Umowy o dofinansowanie projektów podpisały powiaty: nowodworski, grodziski, miński, wyszkowski oraz gminy: Pomiechówek, Żyrardów, Łomianki, Leoncin, Zabrodzie, Sochaczew, Żabia Wola, Somianka, Legionowo, Grodzisk Mazowiecki oraz Ząbki.

W najbliższym czasie mogą być zawarte umowy z kolejnymi samorządami z regionu warszawskiego. Będę to powiaty: pruszkowski i żyrardowski oraz gminy: Młodzieszyn i Długosiodło oraz Sulejówek.

W ramach dwóch pierwszych edycji programu w latach 2009-2010 na terenie województwa mazowieckiego wybudowano lub przebudowano 558 km dróg, z czego 256 km w gminach i 302 km w powiatach. Na dofinansowanie 163 inwestycji samorządów - 61 projektów powiatowych i 102 projektów gminnych - wojewoda mazowiecki przekazał prawie 149 mln zł.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 to rządowy projekt, którego celem jest podniesienie standardu dróg lokalnych oraz bezpieczeństwa ich użytkowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jeżeli kolejne ekipy liczą na poparcie samorządów ,to ten sposób budowy dróg daje tego gwarancje.Rząd w kolejnych latach powinien przeznaczyc ok.3mld zł rocznie ,licząc ,że tyle samo dołożą samorządy pozwoli użytkownikom dróg poryszac się po Polsce gminnej i powiatowej i kolejne wybory ma wygrane ja...k w banku .Ludzie nie liczą od dawna na partie bo nie ma kogo ,ale jedynie na samorządy ,które w tym totalnym bałaganie stanowią jakąkolwiek wartośc. rozwiń

samorządowiec, 2011-03-16 18:46:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE