PARTNER PORTALU
  • BGK

25 ścieżek biegowych na 25-lecie wolnych wyborów

  • PAP    12 września 2014 - 18:52
25 ścieżek biegowych na 25-lecie wolnych wyborów

Z okazji upamiętnienia 25-lecie wolnych wyborów w Polsce Lasy Państwowe wyznaczyły 25 nowych tras spacerowo-biegowych w całym kraju. Ścieżki powstały m.in. w nadleśnictwach Dojlidy, Głogów i Płońsk.
Trasy do spacerów, nordic walkingu czy biegania wytyczono przy rezerwatach, rzekach, jeziorach oraz obszarach Natura 2000. W niektórych miejscach powstały też plenerowe siłownie. Jak poinformowała rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska, trasy różnej długości - od 5 do 10 km - powstały m.in. w nadleśnictwach Dojlidy i Krynki (Regionalna Dyrekcja LP Białystok), Bielsko (RDLP Katowice), Głogów (RDLP Krosno), Poddębice (RDLP Łódź), Kudypy (RDLP Olsztyn), Łopuchówko (RDLP Poznań) i Płońsk (RDLP Warszawa).

Lasy Państwowe zapewniają, że do nowych tras łatwo będzie dotrzeć, ponieważ powstały w okolicach miast; zaczynają się i kończą przy parkingach leśnych lub postojach dla samochodów.

Czytaj też: Lasy Państwowe muszą ograniczyć inwestycje 

Jak podają Lasy Państwowe, w sobotę w Nadleśnictwie Chojnów pod Warszawą nową trasę mają otworzyć minister środowiska oraz dyrektor generalny LP. Na terenie obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego Zimne Doły tego dnia zorganizowane mają być biegi na dwóch dystansach: 10 km i 3 km. Każdy startujący dostanie od leśników sadzonkę, którą będzie mógł zabrać ze sobą i zasadzić własne Drzewo Wolności. Dla zwycięzców przewidziano też inne nagrody.

Czytaj też:  Gdyby nie wybory 25 lat temu to do dziś topilibyśmy się w błocie

Lasy Państwowe podały, że w trakcie sobotniej imprezy w godz. 9-12 nastąpi czasowe zamknięcie drogi powiatowej nr 2823W (Gościniec Warecki), na odcinku w pobliżu Zimnych Dołów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.