PARTNER PORTALU
  • BGK

26 mln za obwodnicę Olkusza

  • PAP    29 marca 2012 - 16:13
26 mln za obwodnicę Olkusza

- 26 mln zł będzie kosztować budowa obwodnicy Olkusza w woj. małopolskim. Trasa, która przyczyni się do odkorkowania centrum miasta, będzie gotowa jesienią 2013 roku. Inwestycja otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.
W czwartek przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisali umowę z wykonawcą inwestycji, na którego w przetargu wybrano firmę Eurovia Polska S.A.

Firma zobowiązała się zrealizować inwestycję w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy. Powstanie obwodnica miasta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 783, o długości blisko 5 kilometrów. Będzie się ona łączyć z drogą krajową nr 94, prowadzącą z Krakowa na Śląsk.

Jak ocenił marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa (zabierz głos/oceń marszałka), nowa trasa pozwoli na odkorkowanie centrum miasta, likwidację niebezpiecznych tzw. "wąskich gardeł" i połączenie z drogami wojewódzkimi: nr 783 i 791 oraz krajową nr 94. To także szansa dla inwestorów na lepsze połączenie z podstrefą krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w niedalekim Wolbromiu.

Inwestycja kosztować będzie 26 mln zł, z czego ponad 22 mln zł pochodzić ma z funduszy unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.