PARTNER PORTALU
  • BGK

27 mln na przebudowę rzeszowskiej alei

  • PAP    4 września 2012 - 18:00
27 mln na przebudowę rzeszowskiej alei

Prawie 27 mln zł kosztować będzie przebudowa al. Rejtana w Rzeszowie. Droga zyska m.in. nową nawierzchnię oraz oświetlenie. Wykonawcą tej inwestycji będzie firma Skanska - poinformował we wtorek rzecznik rzeszowskiego magistratu Maciej Chłodnicki.
Dodał, że w przetargu oferty złożyło 14 firm; wybrana została najtańsza.

W budżecie miasta zarezerwowano na przebudowę al. Rejtana 35 mln zł. Jak zaznaczył Chłodnicki, zaoszczędzone 8 mln zł przeznaczone będzie na inne inwestycje w mieście. Umowa na wykonanie modernizacji jednej z najważniejszych ulic w Rzeszowie ma być podpisana jeszcze we wrześniu.

Przebudowa polegać będzie m.in. na położeniu nowej nawierzchni oraz wyremontowaniu chodników. Wzdłuż trasy powstaną ścieżki rowerowe. Największe zmiany będą na skrzyżowaniach al. Rejtana z innymi ulicami. Powstaną dodatkowe pasy do skrętu w lewo i prawo, wymieniona będzie także sygnalizacja świetlna.

Remont al. Rejtana jest jedną z inwestycji wykonywanych w ramach unijnego programu transportowego, który realizują władze Rzeszowa. Oprócz modernizacji tej drogi, przebudowanych będzie jeszcze 11 skrzyżowań. Miasto zakupiło również 80 nowych autobusów. Zmienią się m.in. przystanki rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Zamontowane zastaną na nich tablice świetlne, które będą informować o nadjeżdżających autobusach. Pasażerowie dowiedzą się również o połączeniach i możliwościach przesiadek.

Inwestycje, które przewiduje projekt "Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic", warte są ponad 400 mln zł. Ponad 311 mln zł stanowić ma dofinansowanie z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Realizacja projektu ma się zakończyć do końca 2014 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.