28 miejscowości chętnych na atomówkę

  • Dziennik Gazeta Prawna
  • 04-01-2010
  • drukuj
Władze województw wskazały aż 28 miejsc, gdzie mogłaby stanąć elektrownia atomowa.
28 miejscowości chętnych na atomówkę

Z powodu licznych propozycji do końca poprzedniego roku nie udało wytypować wstępnych lokalizacji elektrowni atomowej w Polsce.

„Trzeba więcej czasu, żeby sprawdzić wszystkie lokalizacje. Dopiero w lutym wstępnie wytypujemy od trzech do pięciu miejsc budowy elektrowni” – powiedziała „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Hanna Trojanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i pełnomocnik rządu do spraw energetyki jądrowej.

Na swoim terenie elektrownię atomową widziałoby chętnie siedem województw – zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie i świętokrzyskie. Nazw miejscowości minister Trojanowska nie chciała podać. Jako przykłady wskazała Gościeradów w Świętokrzyskiem, Bełchatów w Łódzkiem i okolice Gryfina w Zachodniopomorskiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (9)ZOBACZ WSZYSTKIE

Inne kraje w swoich zalozeniach bezpieczenstwa energetycznego planuja odstepowac pomalu od elektrowni atomowych,u nas jak zwykle ........dzialania odwrotne.Miejmy nadzieje ze mieszkancy tych miejscowosci beda bardziej inteligentnie podchodzic do tej tematyki.

Bozena Rainczuk, 2010-01-10 18:14:56 odpowiedz

Ciemnogród jak wszędzie

Karol, 2010-01-07 03:26:28 odpowiedz

Na tym forum też ciemnogród...

Inż, 2010-01-06 10:35:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE