PARTNER PORTALU
 • BGK

28 miejscowości chętnych na atomówkę

 • Dziennik Gazeta Prawna    4 stycznia 2010 - 05:38
28 miejscowości chętnych na atomówkę

Władze województw wskazały aż 28 miejsc, gdzie mogłaby stanąć elektrownia atomowa.
Z powodu licznych propozycji do końca poprzedniego roku nie udało wytypować wstępnych lokalizacji elektrowni atomowej w Polsce.

„Trzeba więcej czasu, żeby sprawdzić wszystkie lokalizacje. Dopiero w lutym wstępnie wytypujemy od trzech do pięciu miejsc budowy elektrowni” – powiedziała „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Hanna Trojanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i pełnomocnik rządu do spraw energetyki jądrowej.

Na swoim terenie elektrownię atomową widziałoby chętnie siedem województw – zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie i świętokrzyskie. Nazw miejscowości minister Trojanowska nie chciała podać. Jako przykłady wskazała Gościeradów w Świętokrzyskiem, Bełchatów w Łódzkiem i okolice Gryfina w Zachodniopomorskiem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (9)

 • Bozena Rainczuk, 2010-01-10 18:14:56

  Inne kraje w swoich zalozeniach bezpieczenstwa energetycznego planuja odstepowac pomalu od elektrowni atomowych,u nas jak zwykle ........dzialania odwrotne.Miejmy nadzieje ze mieszkancy tych miejscowosci beda bardziej inteligentnie podchodzic do tej tematyki.
 • Karol, 2010-01-07 03:26:28

  Ciemnogród jak wszędzie
 • Inż, 2010-01-06 10:35:58

  Na tym forum też ciemnogród...