PARTNER PORTALU
  • BGK

28 mln zł z UE na inwestycje na Lotnisku Chopina

  • PAP    27 czerwca 2013 - 15:52
28 mln zł z UE na inwestycje na Lotnisku Chopina

Unia Europejska może dołożyć 28 mln zł do budowy dróg kołowania, płyt postojowych i do odladzania samolotów na Lotnisku Chopina - poinformował dyrektor biura public relations warszawskiego portu Radosław Żuk. Koszt całej inwestycji to ok. 94 mln zł netto.
Jak powiedział w czwartek Żuk, unijne środki zostaną przeznaczone na budowę płyty do odladzania samolotów wraz z korektą przyległej drogi kołowania oraz na budowę drogi kołowania i płyty postojowej dla samolotów wraz z drogą techniczną.

"Wartość tych inwestycji wynosi ok. 94 mln zł netto, z czego Unia Europejska dofinansuje do 28 mln zł. Na części z tych inwestycji prace już trwają, a na realizację kolejnych trwają przetargi" - powiedział Żuk. Dodał, że wszystkie inwestycje mają zakończyć się do końca 2014 r.

Wyjaśnił, że inwestycje mają na celu zwiększenie przepustowości portu w godzinie szczytowej oraz przygotowanie Lotniska Chopina do obsługi zwiększonego ruchu przy zachowaniu standardów usług.

Umowę o unijne dofinansowanie projektu pn. "Port Lotniczy Warszawa - Budowa nawierzchni lotniskowych i drogowych" władze lotniska podpisały z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2012 r. z usług lotniska skorzystało ponad 9,5 mln osób. Od początku 2013 r. lotnisko obsłużyło blisko 4 mln pasażerów, czyli o 7,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2012 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: