PARTNER PORTALU
  • BGK

285 mln zł na warszawskie tramwaje

  • pt    5 listopada 2013 - 08:14
285 mln zł na warszawskie tramwaje

Spółka Tramwaje Warszawskie podpisała z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie projektu pn. „Zakup tramwajów niskopodłogowych do obsługi sieci komunikacji tramwajowej w Warszawie”.
Całkowity koszt projektu to ok. 593 mln zł, z czego ok. 285 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Dofinansowanie obejmie ż 80 tramwajów niskopodłogowych.

Projekt „Zakup tramwajów niskopodłogowych do obsługi sieci komunikacji tramwajowej w Warszawie” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, działanie 7.3. Transport miejski w obszarach metropolitalnych.

Projekt polega na dostawie 45 tramwajów dwukierunkowych typu Jazz Duo - przegubowych, wieloczłonowych, całkowicie niskopodłogowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym,  5 tramwajów typu 120Na Swing przegubowych, wieloczłonowych, całkowicie niskopodłogowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz 30 jednokierunkowych tramwajów.

To już czwarta umowa o dofinansowanie podpisana przez Spółkę Tramwaje Warszawskie w obecnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Poprzednie umowy o dofinansowanie dotyczyły projektów:

* Modernizacja trasy tramwajowej Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – Rondo Waszyngtona wraz z zakupem 30 tramwajów niskopodłogowych;

* Dostosowanie taboru Tramwajów Warszawskich do potrzeb osób niepełnosprawnych – zakup 60 tramwajów niskopodłogowych;

* Obsługa północnych obszarów Warszawy komunikacją tramwajową w związku z rozbudową sieci metra oraz zakupem taboru.
W obecnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej (stan na 4 listopada br.) spółka uzyskała już ok. 690 mln zł dofinansowania.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.