PARTNER PORTALU
  • BGK

3,5 mln na przebudowę rynku w Krośnie

  • PAP    2 kwietnia 2012 - 17:04
3,5 mln na przebudowę rynku w Krośnie

Prawie 3,5 mln zł kosztować będzie przebudowa rynku w Krośnie (Podkarpackie). W ramach inwestycji centrum miasta zyska m.in. nowe ławeczki, stylowe latarnie oraz ozdobne donice.
Jak poinformowała rzeczniczka krośnieńskiego magistratu (zabierz głos/oceń prezydenta) Joanna Sowa, dzięki remontowi poprawi się funkcjonalność rynku.

Czytaj też: Rynek w Krośnie - porządki w reklamach

- Stanie się on bardziej wygodny i bezpieczny dla mieszkańców, jak i turystów - dodała.

Sowa podkreśliła, że XIV-wieczny rynek to wizytówka miasta.

W ramach prac remontowych centrum starego miasta w Krośnie zyska m.in. nowe chodniki, które wybudowane zostaną wzdłuż zachodniej i wschodniej pierzei oraz przez środek rynku. Dzięki temu trakt połączy główne ulice dobiegające do rynku: Słowackiego, Franciszkańską, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Portiusa i Kazimierza Wielkiego.

Jak zaznaczyła rzeczniczka, zanim rozpocznie się remont samej nawierzchni rynku, przeprowadzone będą prace związane z jego oświetleniem.

- Stare latarnie zostaną przeniesione do Ogródka Jordanowskiego przy ul. Grodzkiej. Rynek oświetlać będą nowe, stylowe latarnie, w sumie będzie ich 45 - dodała.

Przebudowa krośnieńskiego rynku rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu, a zakończy się na początku czerwca. Inwestycja kosztować będzie blisko 3,5 mln zł; kwota ta w całości pochodzi z budżetu miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.