PARTNER PORTALU
  • BGK

3,5 mln zł na parking?

  • legniczanin.pl    22 grudnia 2010 - 21:42

Chciałabym być firmą budowlaną – mówi radna PiS Ewa Szymańska, zdziwiona wielkością środków zaplanowanych na przebudowę parkingów w rejonie Zamku Piastowskiego. – Ja bym tak nie kpiła – odpowiada Jadwiga Zienkiewicz, zastępczyni gospodarza miasta.
Mimo trudnej sytuacji finansowej miasta i rosnącego zadłużenia, wielkość wydatków inwestycyjnych zaplanowanych w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta nie jest dużo niższa niż w tym roku. Około 66 mln zł, które Legnica wyda na ten cel w roku bieżącym, to kwota rekordowa. W przyszłym będzie jedynie o 6 mln zł mniej… oczywiście jeśli projekt budżetu zaproponowany przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego znajdzie uznanie wśród radnych.

Ale wśród kilkudziesięciu zadań i zakupów inwestycyjnych są i takie, które budzą spore wątpliwości członków rady miejskiej. Przykładem może być kwota ok. 3,5 mln zł zaplanowana na przebudowę parkingów w okolicach Zamku Piastowskiego, będącą częścią większego zadania, czyli Południowo-Zachodniego Szlaku Cysterskiego.

– Podczas ostatniego posiedzenia komisji budżetu i finansów pytałam na co zostaną przeznaczone środki związane z przebudową parkingów w rejonie zamku. Czy już udało się znaleźć odpowiedź? – pytała pracowników ratusza Ewa Szymańska, radna PiS.

– To zadanie jest częścią większego, ponadlokalnego projektu. W naszym przypadku jest to parking przy zamku i przy poczcie głównej. Mają się tam znaleźć nowe ciągi piesze i toalety. Teren będzie odwodniony i zmieniona zostanie nawierzchnia – odpowiedziała Jadwiga Zienkiewicz, zastępczyni Tadeusza Krzakowskiego.

Ta odpowiedź nie rozwiała jednak wątpliwości byłej przewodniczącej rady miejskiej, co dodatkowo podgrzało atmosferę.

– Chciałabym być firmą budowlaną – ironizowała Ewa Szymańska.

– Ja bym nie kpiła z tego zadania. Taka kwota wpisana jest do projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, więc nie możemy posługiwać się inną – ripostowała wiceprezydent Zienkiewicz.

– Ja nie kpię z zadania, tylko kwota 3,5 mln zł na przebudowę parkingu wydaje mi się kolosalna – nie dawała za wygraną radna PiS.

– Musimy się opierać na dokumentach i kosztorysach, którymi dysponujemy, ale ostateczną cenę tego zadania określi przetarg. Być może będą oszczędności – podsumowała Jadwiga Zienkiewicz.

3,5 mln zł na przebudowę parkingów to dużo czy mało? Biorąc pod uwagę fakt, że na przebudowę dwóch ulic na Piekarach Wielkich: Ziemowita i Dąbrówki, zaplanowano kwotę o pół miliona złotych mniejszą, wydaje się spora. Z drugiej jednak strony przetarg rzeczywiście może przynieść oszczędności… na które chyba wszyscy czekamy.
Grzegorz Wala Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.