PARTNER PORTALU
  • BGK

30 milionów złotych na remonty kolejnych kamienic w Łodzi

  • bad    14 maja 2014 - 16:05

Łódź przeznacza kolejne 30 mln zł na remonty łódzkich kamienic oraz osiem zabytkowych obiektów willowych. W willach najczęściej znajdują się przedszkola. Ich dyrektorzy nie mają środków na kompleksowe remonty.
Przy ul. Kopernika 36 znajduje się budynek dawnej rezydencji przemysłowca Emila Wicke. Jest to willa w stylu renesansowym z końca XIX wieku, w której w czasie II wojny światowej znajdował się obóz przejściowy dla dzieci poddawanych germanizacji. Cenny dla miasta zabytek znalazł się na liście 28 dodatkowych budynków, które będą remontowane w ramach projektu „Mia100 kamienic".

- Cieszymy się, że ten budynek związany z historią Łodzi, trudną historią naszego miasta będzie odnawiany - mówiła na konferencji prasowej radna Urszula Niziołek-Janiak.

Na liście dodatkowych obiektów przeznaczonych do remontu znalazły się m. in. budynki z ul. Łąkowej 13/15, Żeromskiego 105, Gdańskiej 84, Zielonej 21, Wólczańskiej 33. Pełna lista obiektów znajduje się w multimediach.

- Przeznaczyliśmy kolejne 30 mln zł. na remonty łódzkich kamienic oraz zabytkowych obiektów willowych, których na liście jest osiem. W willach najczęściej znajdują się przedszkola. Ich dyrektorzy nie mają środków na kompleksowe remonty, zdecydowaliśmy się pomóc - podkreślił Tomasz Piotrowski, dyrektor biura prezydenta.

Budynki, które znalazły się na dodatkowej liście remontowej, zlokalizowane są w ścisłym centrum. Pierwsza cześć przetargów będzie ogłoszona w przyszłym tygodniu. Dzięki temu robotnicy wejdą na budowę już na początku wakacji.

- Równolegle do programu „Mia100 kamienic" przygotowujemy programy rewitalizacji obszarowej całych kwartałów. Wszystkie przetargi będą prowadzone w biurze ds. rewitalizacji. Jest to kolejny krok do przygotowania urzędu do realizacji dużych projektów unijnych poinformował Marcin Obijalski, dyrektor biura ds. rewitalizacji i rozwoju zabudowy miasta.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.