PARTNER PORTALU
  • BGK

30 mln zł na modernizację portu i drogi

  • PAP    10 grudnia 2013 - 07:05
30 mln zł na modernizację portu i drogi

30 mln zł ma kosztować modernizacja infrastruktury portu w Dziwnowie (Zachodniopomorskie) oraz głównej arterii tego miasta. W poniedziałek podpisano w zachodniopomorskim urzędzie marszałkowskim w Szczecinie umowę z wykonawcą inwestycji - Energopolem Szczecin.
"Całość inwestycji zostanie sfinansowana ze środków spoza naszego regionu, z funduszu centralnego Programu Operacyjnego +Ryby+. Dzięki tej inwestycji cały Dziwnów zyska nową jakość w zakresie komunikacji i modernizacji bazy rybackiej" - powiedział podczas briefingu prasowego marszałek Olgierd Geblewicz.

Dofinansowanie stanowi 100 proc. wartości inwestycji.

"To największa inwestycja w historii naszej gminy i jestem pewien, że zwiększy ona atrakcyjność naszego miasta" - mówił burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak.

Czytaj też: Podpiszą umowy na projekty za 894 mln zł

Inwestycja ma ułatwić dostęp do portu od strony lądu.

W ramach inwestycji zostanie wymieniona sieć techniczna w porcie czy montaż oświetlenia obiektu. W porcie powstaną nowe obiekty: budynek bezpośredniej sprzedaży ryb z zapleczem i chłodnią oraz pomieszczeniami bosmana i obsługi portu oraz 30 boksów rybackich. Przebudowana zostanie także główna arteria miasta, w tym droga dojazdowa do portu rybackiego.

To kolejna ważna inwestycja w Dziwnowie. Wiosną br. podpisano umowę na przebudowę falochronów i umocnień brzegowych portu w Dziwnowie, wartą 24 mln zł. Prace przy tej inwestycji mają zakończyć się w 2014 r.

Port w Dziwnowie jest portem morskim, który przyjmuje jednostki o zanurzeniu do 3,8 m, w tym jednostki rybackie, turystyczne i jachty.

W listopadzie oddano do użytku w Dziwnowie nowa marinę, która może przyjąć 90 jachtów. Wartość tej inwestycji to ok. 9 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.