PARTNER PORTALU
  • BGK

30 mln zł na modernizację portu i drogi

  • PAP    10 grudnia 2013 - 07:05
30 mln zł na modernizację portu i drogi

30 mln zł ma kosztować modernizacja infrastruktury portu w Dziwnowie (Zachodniopomorskie) oraz głównej arterii tego miasta. W poniedziałek podpisano w zachodniopomorskim urzędzie marszałkowskim w Szczecinie umowę z wykonawcą inwestycji - Energopolem Szczecin.
"Całość inwestycji zostanie sfinansowana ze środków spoza naszego regionu, z funduszu centralnego Programu Operacyjnego +Ryby+. Dzięki tej inwestycji cały Dziwnów zyska nową jakość w zakresie komunikacji i modernizacji bazy rybackiej" - powiedział podczas briefingu prasowego marszałek Olgierd Geblewicz.

Dofinansowanie stanowi 100 proc. wartości inwestycji.

"To największa inwestycja w historii naszej gminy i jestem pewien, że zwiększy ona atrakcyjność naszego miasta" - mówił burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak.

Czytaj też: Podpiszą umowy na projekty za 894 mln zł

Inwestycja ma ułatwić dostęp do portu od strony lądu.

W ramach inwestycji zostanie wymieniona sieć techniczna w porcie czy montaż oświetlenia obiektu. W porcie powstaną nowe obiekty: budynek bezpośredniej sprzedaży ryb z zapleczem i chłodnią oraz pomieszczeniami bosmana i obsługi portu oraz 30 boksów rybackich. Przebudowana zostanie także główna arteria miasta, w tym droga dojazdowa do portu rybackiego.

To kolejna ważna inwestycja w Dziwnowie. Wiosną br. podpisano umowę na przebudowę falochronów i umocnień brzegowych portu w Dziwnowie, wartą 24 mln zł. Prace przy tej inwestycji mają zakończyć się w 2014 r.

Port w Dziwnowie jest portem morskim, który przyjmuje jednostki o zanurzeniu do 3,8 m, w tym jednostki rybackie, turystyczne i jachty.

W listopadzie oddano do użytku w Dziwnowie nowa marinę, która może przyjąć 90 jachtów. Wartość tej inwestycji to ok. 9 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.