PARTNER PORTALU
  • BGK

30 mln zł na przebudowę dróg

  • PAP    25 lutego 2010 - 16:33

Ponad 30 mln zł będzie kosztowała przebudowa ważnych dróg na Opolszczyźnie - ulicy Katowickiej w Kluczborku oraz utworzenie ronda na obwodnicy Brzegu, gdzie często dochodzi do groźnych wypadków - poinformował rzecznik GDDKiA w Opolu Michał Wandrasz.
Remontu ul. Katowickiej, przebiegającego przez Kluczbork odcinka drogi krajowej nr 45, domagali się wielokrotnie mieszkańcy tego miasta. Organizowali m.in. blokady drogi.

- My również od 2005 roku zabiegaliśmy o pieniądze na tę przebudowę; pod koniec marca ogłosimy przetargi i prace mogą zacząć się jeszcze w maju tego roku - zapowiedział w czwartek Wandrasz.

Przebudowa Katowickiej na odcinku 3 km pochłonie ok. 23 mln zł. Konieczne będzie rozebranie i wybudowanie od nowa całej konstrukcji jezdni - łącznie z regulacją biegu rzeki Stobrawy.

- Planujemy również wymianę gruntów pod drogą, budowę chodników, ścieżek rowerowych, przebudowę ronda oraz skrzyżowania z ulicą Gliwicką oraz wszystkich kolidujących z drogą sieci - wyliczał rzecznik.

Druga istotna inwestycja, która ma również rozpocząć się w maju, to przebudowa skrzyżowania w Skarbimierzu, gdzie przecinają się drogi krajowe nr 94 i 39 i gdzie często dochodzi do groźnych wypadków.

- Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań na drogach krajowych Opolszczyzny. Mając tę świadomość, opolski oddział GDDKiA od dawna starał się o środki na jego przebudowę - zaznaczył Wandrasz.

Wybudowanie ronda w miejscu tradycyjnego skrzyżowania będzie kosztować ok. 8 mln zł.

- Zakres prac obejmuje 5-wlotowe rondo z wydzielonymi ciągami rowerowymi i pieszymi, przebudowę dróg wlotowych, budowę chodników i drogi serwisowej - wyjaśnił rzecznik. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.