PARTNER PORTALU
  • BGK

300 tys. euro na mini przystanie

  • BEZ    13 listopada 2009 - 15:26

Pięć łodzi hybrydowych ze specjalistycznym wyposażeniem dostaną wodni policjanci z Warmii i Mazur
Komenda Województwa Policji w Olsztynie, beneficjent Programu "Budowa ekologicznych mini przystani żeglarskich wraz z systemami odbioru i segregacji odpadów na wybranych obszarach regionu warmińsko-mazurskiego”, otrzyma więcej pieniędzy na zakup łodzi - kwota zwiększy się do prawie 300 tys. euro, czyli będzie większa o ponad 40 tys. euro od zaplanowanego wcześniej dofinansowania.

- Program, którego koordynatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Bezpieczeństwa Wielkich Jezior Mazurskich, zakłada m.in. zakup pięciu łodzi hybrydowych wraz ze specjalistycznym sprzętem – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – Mają one trafić do jednostek policji z powiatu iławskiego, węgorzewskiego, piskiego, mrągowskiego oraz giżyckiego.

Z pewnością wpłynie to na poprawę stanu infrastruktury przystani żeglarskich oraz bezpieczeństwa ekologicznego na wodach Warmii i Mazur. To ważne szczególnie w kontekście naszej kampanii Mazury Cud Natury, związanej z konkursem szwajcarskiej fundacji New 7 Wonders na nowe siedem cudów natury.

Głosowanie nad zwiększeniem dofinansowania odbędzie się 24 listopada 2009 roku, podczas XXXV Sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Program "Budowa ekologicznych mini przystani żeglarskich wraz z systemami odbioru i segregacji odpadów na wybranych obszarach regionu warmińsko-mazurskiego” jest projektem kluczowym Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2007 2013.

Obecnie wnioski o dofinansowanie budowy mini przystani żeglarskich przygotowują gminy: Pisz, Węgorzewo, Iława, Mrągowo, Orzysz i Zalewo oraz PTTK Kamień i PTTK Wilkasy. Wnioski mają zostać złożone do czerwca 2010 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.