PARTNER PORTALU
  • BGK

300 tys. na lodowisko w Skierniewicach

  • AT/UM Skierniewice    26 października 2011 - 18:30
300 tys. na lodowisko w Skierniewicach

Skierniewice otrzymają 300 tysięcy złotych na budowę lodowiska w ramach rządowego programu "Biały Orlik". Jeszcze w lipcu miasto złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Lodowisko sezonowe o wymiarach 20x40 metrów powstanie przy ul. Szarych Szeregów obok Gimnazjum nr 1. Do użytku mieszkańców i obsługi lodowiska oddany będzie już istniejący budynek, znajdujący się na terenie kompleksu sportowego. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie się tam mieścić szatnia, kasa i wypożyczalnia łyżew.

Dofinansowanie przyznane zostało na prace dotyczące przygotowania dokumentacji, dostawę oraz montaż kompaktowego agregatu chłodniczego, montaż modułowego systemu ziębniczego tafli lodowiska, a także band lodowiskowych o wysokości ok. 1,1m-1,2m.

Powstanie także brama wjazdowa dla urządzeń serwisowych oraz dwie bramki wejściowe. Uwzględniono również montaż oświetlenia, które zapewnią co najmniej cztery słupy oświetleniowe. W ciągach komunikacyjnych położone zostaną chodniki gumowe o powierzchni 300m kw, które zagwarantują bezpieczne korzystanie z obiektu.

W chwili obecnej trwają prace dotyczące wyłonienia wykonawcy inwestycji, która zostanie zrealizowana zostanie jeszcze w tym roku. Już w grudniu mieszkańcy Skierniewic będą mogli się cieszyć miejską ślizgawką. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Ryszard, 2011-10-27 22:06:00

    Witam, Mrożone Lodowisko- na pewno radość dzieciaków. Tylko kto jest odpowiedzialny społecznie i myśli o ekologii i ekonomi? Za mniejsze pieniądze można mieć lodowisko z płyty syntetycznej. Koszt utrzymania 20gr/m2 dziennie. Tylko ministerstwu to się nie podoba. Dlaczego ? Bo to społeczeństwo p...łaci.  rozwiń