PARTNER PORTALU
  • BGK

32 mln zł na remonty przejazdów kolejowych na Dolnym Śląsku

  • bad/PAP    23 listopada 2015 - 14:25
32 mln zł na remonty przejazdów kolejowych na Dolnym Śląsku
PKP PLK remontuje przejazdy kolejowe w całym kraju. Fot. wikipedia

Ponad 32 mln zł wydano w ostatnich dwóch latach na remonty przejazdów kolejowo-drogowych na Dolnym Śląsku. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu wzrosło bezpieczeństwo na 46 przejazdach w całym regionie. W całym kraju PKP PLK wyda na ten cel w sumie 393 mln zł.
Jak poinformował PAP w poniedziałek rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, w ramach ogólnopolskiego projektu pt. "Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na przejazdach kolejowych - etap II" na modernizację i remonty 7 przejazdów na Dolnym Śląsku przeznaczono 9 mln zł.

Czytaj też: Zielona Góra zyska na odnowieniu stacji kolejowej

"To nie wszystkie nakłady na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach. W ramach przebudowy trasy Wrocław-Poznań zmodernizowano też 23 przejazdy, a 16 przejazdów zostało wyremontowanych w trakcie przebudowy trasy Wrocław-Jelenia Góra. W sumie na ten cel w regionie wydano ponad 32 mln zł" - powiedział Siemieniec.

Prace odbywają się na 93 liniach kolejowych w 16 województwach

Jak wyjaśnił, w trakcie modernizacji stosowane są nowoczesne rozwiązania techniczne, gwarantujące wymagany poziom bezpieczeństwa mimo rosnącej liczby aut.

"Przejazdy wyposażane są w urządzenie zdalnej kontroli co sprawia, że każda awaria urządzeń na przejeździe jest sygnalizowana u dyżurnego ruchu. Maszynista o ewentualnej usterce jest informowany poprzez wskazania ostrzegawczych tarcz przejazdowych. Na przejazdach instalowane są także urządzenia do monitoringu i rejestracji zdarzeń" - dodał Siemieniec.

Rzecznik poinformował, że do końca grudnia 2015 r. zostaną zakończone prace w ramach dwóch etapów ogólnopolskich projektów, które obejmują modernizację 304 przejazdów kolejowych w całym kraju. PKP PLK wyda na te zadania 393 mln zł, z których ponad 318 mln zł to dofinansowanie z funduszy unijnych.

Prace odbywają się na 93 liniach kolejowych w 16 województwach. Najwięcej zmodernizowanych przejazdów przybędzie w województwach: pomorskim - 45, małopolskim - 41, kujawsko-pomorskim oraz łódzkim - po 38 i wielkopolskim - 36.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.