35 mln za modernizację stacji uzdatniania wody

Stacja uzdatniania wody „Bibiela” w Miasteczku Śląskim przejdzie modernizację. Wykona ją Skanska na zlecenie Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Inwestycja będzie kosztowała 3,5 mln zł.
35 mln za modernizację stacji uzdatniania wody
Prace, które dla GPW wykona Skanska, będą polegały na rozbudowie istniejących w obrębie stacji uzdatniania wody „Bibiela" obiektów gospodarki osadowej. Sama stacja działa już od ponad 50 lat. W przeszłości była już modernizowana, zaczynając od studni, filtrów, pompowni oraz ostatnio magistrali wodociągowej. Do zmodernizowania i remontu pozostały właśnie obiekty gospodarki osadowej.

- Wykonamy modernizację budynku sterowni zasuw, nowe odstojniki i poletka osadowe z rurociągami technologicznymi oraz prace ogólnobudowlane w obrębie istniejących odstojników - wymienia Sebastian Swół, menadżer projektu firmy Skanska. - Wybudujemy też sieci światłowodową, wodociągową i energetyczną.

Za sprawą modernizacji stacji uzdatniania wody „Bibiela" zwiększy się jej niezawodność i efektywność działania. Podniesione zostaną standardy obsługi, a węzeł osadowy będzie dostosowany do występujących wielkości bilansowych ścieków.

Po modernizacji stacja zwiększy swoją wydajność. Będzie mogła pracować ze zmienną wydajnością w zależności od potrzeb odbiorców GPW. Wydajność ta wyniesie od średniej wartości eksploatacyjnej na poziomie 27 000 m3/dobę aż do maksymalnej wartości 81 000 m3/dobę.

Prace stacji uzdatniania wody „Bibiela" nie będą zatrzymywane na czas budowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE