PARTNER PORTALU
  • BGK

35 mln za modernizację stacji uzdatniania wody

  • AW    4 lipca 2014 - 09:52
35 mln za modernizację stacji uzdatniania wody

Stacja uzdatniania wody „Bibiela” w Miasteczku Śląskim przejdzie modernizację. Wykona ją Skanska na zlecenie Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Inwestycja będzie kosztowała 3,5 mln zł.
Prace, które dla GPW wykona Skanska, będą polegały na rozbudowie istniejących w obrębie stacji uzdatniania wody „Bibiela" obiektów gospodarki osadowej. Sama stacja działa już od ponad 50 lat. W przeszłości była już modernizowana, zaczynając od studni, filtrów, pompowni oraz ostatnio magistrali wodociągowej. Do zmodernizowania i remontu pozostały właśnie obiekty gospodarki osadowej.

- Wykonamy modernizację budynku sterowni zasuw, nowe odstojniki i poletka osadowe z rurociągami technologicznymi oraz prace ogólnobudowlane w obrębie istniejących odstojników - wymienia Sebastian Swół, menadżer projektu firmy Skanska. - Wybudujemy też sieci światłowodową, wodociągową i energetyczną.

Za sprawą modernizacji stacji uzdatniania wody „Bibiela" zwiększy się jej niezawodność i efektywność działania. Podniesione zostaną standardy obsługi, a węzeł osadowy będzie dostosowany do występujących wielkości bilansowych ścieków.

Po modernizacji stacja zwiększy swoją wydajność. Będzie mogła pracować ze zmienną wydajnością w zależności od potrzeb odbiorców GPW. Wydajność ta wyniesie od średniej wartości eksploatacyjnej na poziomie 27 000 m3/dobę aż do maksymalnej wartości 81 000 m3/dobę.

Prace stacji uzdatniania wody „Bibiela" nie będą zatrzymywane na czas budowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.