PARTNER PORTALU
  • BGK

36 mln zł za teren dawnego szpitala im Babińskiego

  • PAP    14 lutego 2014 - 19:47
36 mln zł za teren dawnego szpitala im Babińskiego

Urząd Marszałkowski Dolnośląskiego sprzedał za ponad 35,8 mln zł teren dawnego szpitala im Babińskiego, położony w centrum Wrocławia. Na razie nie wiadomo, co powstanie w tym miejscu.
Jak poinformowała PAP dyrektor Wydziału Mienia Wojewódzkiego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Iwona Dyszkiewicz, nabywcą nieruchomości jest spółka I2 Development z Wrocławia, która jako jedyna przystąpiła do przetargu.

"Osiągnięta cena jest znacznie wyższa od wyceny rzeczoznawcy majątkowego, który określił ją na ponad 30,8 mln zł. Świadczy to o dużej atrakcyjności tej nieruchomości" - uważa Dyszkiewicz.

Nieruchomość próbowano sprzedać już kilka razy.

Działka przy pl. Jana Pawła II, na której stoją poszpitalne budynki, zajmuje 2,6 ha. Położona jest w ścisłym centrum miasta, przylega do Odry, fosy i ulicy św. Mikołaja.

Choć teren ma atrakcyjną lokalizację, dużym kłopotem dla przyszłego inwestora może być to, że niektóre budynki na działce są zabytkowe.

W miejscu byłego szpitala mogą powstać lokale usługowe, apartamentowce, hotel, obiekty kulturalne, edukacyjne i sportowe, place zabaw, nowy szpital, a nawet kościół - tak przewiduje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.