PARTNER PORTALU
  • BGK

38 tysięcy krzesełek na Stadionie Narodowym

  • PAP    14 czerwca 2011 - 19:55

Problemy ze schodami wstrzymały część prac na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Trwa jednak montaż dachu i krzesełek, których jest już 38 tysięcy.
Zakończył się już montaż pierwszej z czterech części dachu zamykanego, tzw. wewnętrznego, od strony ul. Wybrzeże Szczecińskie. Kontynuowane są prace przy kolejnej, północnej części.

Dach zamykany wykonany jest z materiału PVC, odpornego na działania czynników atmosferycznych i na zgniecenie. Proces otwierania lub zamykania dachu przykrywającego płytę boiska jest krótki; operacja trwa około 20 minut - poinformowało we wtorek Narodowe Centrum Sportu.

Na stałej części dachu, przykrytej płytami szklanymi, uszczelniane są łączenia poszczególnych tafli i przygotowywana jest instalacja odprowadzająca wodę deszczową.

Na trybunach zainstalowanych jest już 38 spośród blisko 58 tysięcy krzesełek. Uzupełniana jest elewacja zewnętrzna w miejscach, gdzie stały żurawie dźwigowe służące do montażu elementów dachu.

Na zewnątrz stadionu układane są granitowe płyty na schodach terenowych i nawierzchnie na głównych ciągach pieszych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.