PARTNER PORTALU
  • BGK

4 miliony na drogę

  • EMM    23 czerwca 2010 - 13:45
4 miliony na drogę

Gliwicki samorząd otrzyma ponad 4 mln zł dofinansowania do zbudowanego już fragmentu zachodniej obwodnicy miasta.
Pieniądze pozyskano z Unii Europejskiej, a gliwicki projekt został oceniony najwyżej wśród wniosków z wszystkich projektów złożonych przez gminy i powiaty województwa śląskiego.

Unijne wsparcie dotyczyło tym razem modernizacji i rozbudowy infrastruktury uzupełniającej kluczową sieć drogową. Było udzielane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. O pieniądze starało się 70 gmin i powiatów.

Do podziału przeznaczono w sumie około 40 mln zł, przy czym 40% mogło trafić do większych gmin - zamieszkałych przez ponad 50 tysięcy mieszkańców, a 60% - do gmin, w których mieszka mniej niż 50 tysięcy osób.
 
- Zainteresowanie było duże, a środki na zaspokojenie wszystkich potrzeb niewystarczające. Nasz projekt okazał się najlepszy, a pieniądze wśród większych gmin i powiatów dostały - oprócz Gliwic - tylko Jaworzno, Zawiercie i Bielsko-Biała - informuje Anna Włodarczak, zastępca naczelnika Biura Rozwoju Miasta UM.

Tak wysoko oceniona dokumentacja aplikacyjna została przygotowana przez BRM przy współpracy z Zarządem Dróg Miejskich. Gliwicki projekt dotyczył pierwszego etapu budowy zachodniej części obwodnicy miasta.

Inwestycja została ukończona w 2008 r., a polegała na przebudowie ul. Okulickiego oraz budowie zupełnie nowej drogi pomiędzy ulicami Andersa i Sowińskiego. Przebudowano przy okazji skrzyżowanie ulic Okulickiego i Andersa wraz z sygnalizacją świetlną, powstała także droga pieszo-rowerowa o długości 600 m.

Koszt całego zadania wyniósł ponad 13 mln zł, ale realizacja tej inwestycji będzie refinansowana z pieniędzy unijnych - do kasy miejskiej wpłynie z powrotem ponad 4 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.