PARTNER PORTALU
  • BGK

4 mln na cmentarz w Ełku

  • PAP    24 września 2012 - 16:15
4 mln na cmentarz w Ełku

Blisko 4 mln zł wyda miasto Ełk na zbudowanie nowego cmentarza komunalnego. Na obecnym kończą się miejsca na pochówki - poinformował prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.
Andrukiewicz powiedział, że pierwsze pochówki na cmentarzu, który będzie zlokalizowany we wsi Bartosze, ok. 7 km od centrum Ełku, odbędą się w 2014 roku.

"Na obecnych dwóch cmentarzach komunalnych kończą się miejsca, dlatego taka inwestycja jest konieczna" - powiedział prezydent Ełku.

Za 3,9 mln zł miasto wybuduje m.in. sieć wodno-kanalizacyjną i budynki gospodarcze, ogrodzi teren (blisko 22 tys. m kw.), zostaną też przygotowane parkingi i chodniki. Na nowym cmentarzu będzie też kolumbarium na urny. Wszystkie prace wykona wyłonione w przetargu konsorcjum złożone z miejscowych firm. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Andrzej, 2012-09-25 13:07:21

    4ml. to pikuś wobec 7mln jakie musi wydać teraz Gmina Gołdap na nowy cmentarz, na skutek "lekkomyślności" burmistrza, który w przedłużeniu dotychczasowego cmentarza zablokował jego rozbudowę oddając teren gminny na mienie kościelne.