PARTNER PORTALU
  • BGK

4 mln na kładkę dla pieszych w Rzeszowie

  • PAP    31 maja 2012 - 19:39
4 mln na kładkę dla pieszych w Rzeszowie

Samorząd Rzeszowa otrzymał z ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej ponad 4 mln zł dofinansowania na budowę okrągłej kładki dla pieszych w centrum miasta. Inwestycja pochłonie w sumie ponad 12 mln zł; przeprawa gotowa będzie we wrześniu.
"Cieszymy się, że projekt spodobał się w ministerstwie i dostrzeżono jego zalety oraz innowacyjność takiego rozwiązania. Będzie to bowiem jedyna taka kładka w Polsce" - powiedział w czwartek rzecznik rzeszowskiego magistratu Maciej Chłodnicki.

Kładka, która powstanie nad skrzyżowaniem al. Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką, będzie miała kształt koła - dzięki takiemu rozwiązaniu piesi będą mogli wejść na nią z czterech stron.

Kiedy powstanie, władze Rzeszowa planują zlikwidować sygnalizację świetlną przy budynku Urzędu Wojewódzkiego, co znacznie usprawni poruszanie się w tym rejonie.

W miniony weekend został ustawiony na wysokości 5,5 metra metalowy okrąg o średnicy 40 m. Wyjątkowość rzeszowskiej kładki podkreślać będzie także dobór materiałów użytych do jej wykończenia m.in. specjalnie gięte i hartowane szkło, obudowane szyby windowe, iluminacja całego obiektu i afrykańskie drewno, z którego zostanie wykonana nawierzchnia kładki.

W związku z budową kładki kierowcy jadący al. Piłsudskiego przez centrum Rzeszowa muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Droga, na odcinku ok. 200 metrów, została bowiem zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.