PARTNER PORTALU
  • BGK

4 mln z UE na ośrodek kultury w Oleszycach

  • PAP    26 stycznia 2012 - 09:04
4 mln z UE na ośrodek kultury w Oleszycach

Ponad 5 mln zł kosztować będzie remont budynku dawnego pawilonu handlowego, w którym utworzony zostanie ośrodek kultury w Oleszycach (Podkarpackie). Z tej kwoty ponad 4 mln zł pochodzi z funduszy unijnych.
Pierwsze prace przy remoncie budynku, który od kilku lat nie był użytkowany, już się rozpoczęły. Wykonuje je firma Inżynieria Rzeszów (zabierz głos/oceń prezydenta), która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu.

W dwupiętrowym obiekcie, który pełnić będzie funkcje ośrodka kultury, mieścić się będą m.in. biblioteka z czytelnią oraz sale: muzyczna, fotograficzna, malarska, bilardowa i do tenisa stołowego. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja powinna się zakończyć w maju 2013 r.

Projekt pod nazwą "Remont i modernizacja nieużytkowanego budynku pawilonu handlowego w Oleszycach z dostosowaniem do potrzeb społecznych, kulturalnych i edukacyjnych - utworzenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury" dofinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego (zabierz głos/oceń marszałka).

W ramach RPO na lata 2007-2013 Podkarpacie ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.