PARTNER PORTALU
  • BGK

40 mln zł dla Nowego Targu

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    4 lutego 2010 - 10:37
40 mln zł dla Nowego Targu

Nowy Targ otrzyma ponad 40,5 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, na realizację projektu modernizacji gospodarki wodnej i ściekowej.
Dzięki tej inwestycji blisko osiem tysięcy mieszkańców będzie przyłączonych do sieci kanalizacyjnej, a prawie sześć tysięcy uzyska dostęp do wodociągu.

Realizacja projektu modernizacji gospodarki wodnej i ściekowej w Nowym Targu potrwa do końca 2015 roku. Po jej zakończeniu ponad 95 proc. mieszkańców miasta będzie zaopatrywane w wodę i podłączone do gminnej infrastruktury ściekowej. W ramach przedsięwzięcia wybudowane zostanie 14,5 km kanalizacji sanitarnej, zmodernizowane kolejne 10 km oraz wybudowane zostanie 5,3 km instalacji wodociągowej. Powstaną także nowe ujęcia głębinowe wraz ze zbiornikiem retencyjnym, wybudowana będzie stacja uzdatniania wody, a oczyszczalnia ścieków doczeka się modernizacji po 15 latach eksploatacji. Kupione zostaną też dwa wozy asenizacyjne umożliwiające odbiór ścieków z rejonów nieskanalizowanych o bardzo niskiej gęstości zaludnienia.

Jest to największe dotychczas dofinansowanie z Unii Europejskiej w historii miasta i jedno z największych dla Podhala. Bez tych pieniędzy projekt trwałby od 15 do 20 lat. Całkowity koszt projektu to około 76 mln zł. Do wydatków kwalifikowalnych zaliczono 47.7 mln zł. Dopłata unijna wyniesie dokładnie 40 578 000,05 zł, co stanowi rekord jeśli chodzi o kwotę dofinansowania uzyskaną kiedykolwiek przez Gminę Miasto Nowy Targ. Za realizację projektu odpowiada powołany przez burmistrza miasta pełnomocnik ds. realizacji projektu (MAO) Wojciech Lorek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.