PARTNER PORTALU
  • BGK

400 mln na poprawę miejskiej komunikacji

  • PAP    3 stycznia 2012 - 21:00
400 mln na poprawę miejskiej komunikacji

Zakup 80 nowoczesnych autobusów oraz przebudowę 11 skrzyżowań w Rzeszowie zakłada m.in. projekt usprawnienia miejskiej komunikacji publicznej. Inwestycje warte ponad 400 mln zł mają być zakończone w 2014 r.
Jak powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc (zabierz głos/oceń prezydenta), wszystkie dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania z UE trafiły już do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która pośredniczy w uzyskaniu unijnego wsparcia.

- Liczymy, że ocena merytoryczna potrwa ok. trzech miesięcy, wówczas poznamy decyzję, ale nie wyobrażam sobie innej niż ta, o dofinansowaniu naszego projektu - powiedział.

Głównym celem rzeszowskiego projektu jest usprawnienie miejskiej komunikacji publicznej. Jak powiedział podczas konferencji prasowej kierownik projektu Paweł Potyrański, w ramach projektu powstanie m.in. Zintegrowany System Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym. - Dzięki niemu priorytet na rzeszowskich ulicach będzie miała komunikacja miejska - dodał. Zaznaczył, że będzie to możliwe m.in. poprzez wydzielenie buspasów.

Czytaj też: Kto najbardziej skorzystał na Polsce Wschodniej?

Kolejnym ważnym punktem projektu jest zakup 80 nowoczesnych autobusów. Rozpisany został już przetarg na ich dostawę, wkrótce ma być rozstrzygnięty.

W ramach programu zmienią się również przystanki rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Zamontowane zastaną na nich tablice świetlne, które będą informować o nadjeżdżających autobusach. Pasażerowie dowiedzą się również o połączeniach i możliwościach przesiadek.

W Rzeszowie przebudowane zostaną również najważniejsze skrzyżowania, w sumie takich inwestycji będzie 11. Niektóre z zadań, wchodzących w skład programu transportowego, są już realizowane, m.in. przebudowa ul. Podkarpackiej.

Inwestycje, które przewiduje projekt "Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic" warte są ponad 400 mln zł. Ponad 311 mln zł stanowić ma dofinansowanie z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Realizacja projektu ma się zakończyć do końca 2014 r.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.