PARTNER PORTALU
  • BGK

42 mln zł na przebudowę ulic Torunia

  • PAP    8 marca 2011 - 12:31
42 mln zł na przebudowę ulic Torunia

42 mln zł wyda Toruń na przebudowę dwóch miejsc strategicznych dla ruchu w mieście: ul. M. Skłodowskiej-Curie i placu Hoffmana. Obie inwestycje zostaną oddane do użytku przed końcem 2012 r.
Jednojezdniowa obecnie ulica Marii Skłodowskiej-Curie, po której ruch odbywa się dwukierunkowo, w ciągu 18 miesięcy zostanie rozbudowana do dwujezdniowej arterii z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Kontrakt podpisany przez miasto z firmą Skanska obejmuje również przebudowę dwóch głównych skrzyżowań z ulicą Równinną i Bukową.

Sprawdź notowania prezydenta Torunia

"Inwestycja ma na celu poprawienie przepustowości (...) ulicy Skłodowskiej-Curie, która jest jedną z najbardziej obciążonych ruchem tras w Toruniu. Najintensywniejszy ruch w tym miejscu występuje w godzinach rannych i popołudniowych" - podkreślił Grzegorz Prajwowski, dyrektor oddziału Skanska.

Przebudowa około dwukilometrowego odcinka pozwoli na skrócenie podróży, poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy. Powstaną także nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Do końca 2011 r. powstanie od podstaw jezdnia południowa wraz z kanalizacją deszczową, oświetleniem, chodnikami oraz ciągiem pieszo-rowerowym. W przyszłym roku, po przełożeniu ruchu na nowo wybudowaną jezdnię, wykonana będzie przebudowa jezdni północnej.

Drugi kontrakt drogowy dla Torunia dotyczy przebudowy skrzyżowania na placu Hoffmana.

"Przebudujemy skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Powstanie w tym miejscu rondo, co powinno znacznie poprawić bezpieczeństwo i przepustowość na krzyżówce, przez którą odbywa się także ruch tranzytowy drogą krajową nr 80" - powiedział Rafał Cieszyński, kierownik budowy Skanska.

Z potrzebnych na przebudowę placu około 7,5 mln zł ponad 70 proc. miasto otrzyma w formie dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.