PARTNER PORTALU
  • BGK

47 mln zł na transport publiczny

  • wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)    21 czerwca 2010 - 14:20

Blisko 47 mln zł na rozwój, modernizację lub utworzenie transportu publicznego otrzymały wybrane samorządy i podlegli im przewoźnicy z Podkarpacia.
W sumie beneficjenci środków, które przyznano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego, planują w najbliższych latach zainwestować w komunikację publiczną ok. 63 mln zł.

Największą dotację otrzymała Miejska Komunikacja Samochodowa w Mielcu. W ramach wartego prawie 11,5 mln zł projektu przewoźnik planuje rozbudować i unowocześnić swoje zaplecze oraz wymienić tabor autobusowy. Unijne dofinansowanie tej inwestycji to niespełna 8 mln zł.

Uruchomienie nowych połączeń na terenach wiejskich, a także zakup nowoczesnego taboru to z kolei najważniejsze plany Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli. Wartość przedsięwzięcia to ok. 9,5 mln zł, z czego ponad 7 mln będzie pochodzić ze środków unijnych.

Zakup nowych autobusów planuje także Miejski Zakład Komunikacji w Jarosławiu, który na ten cel pozyskał prawie 4 mln zł oraz przewoźnicy z Sanoka i Dębicy - po ponad 5 mln zł. Podobne plany ma również publiczny przewoźnik z Krosna (blisko 5 mln zł dofinansowania), gdzie ma też zostać wdrożony elektroniczny bilet.

Pieniądze przyznano jeszcze m.in. na wyposażenie w instalacje gazowe autobusów w Przemyślu (1,9 mln zł) i utworzenie komunikacji publicznej w Gminie Cieszanów (760 tys. zł).

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2007-2013 na inwestycje w regionie przewidziano 1,14 mld zł. To niespełna 7 proc. wszystkich środków przeznaczonych na Regionalne Programy Operacyjne w tej perspektywie budżetowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.