PARTNER PORTALU
  • BGK

5,8 mln zł na dwie tarnobrzeskie ulice

  • PAP    19 czerwca 2012 - 18:05

Ponad 5,8 mln zł kosztować ma remont dwóch ulic: Litewskiej i Bema w Tarnobrzegu. Inwestycja w znacznej części zostanie sfinansowana z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Ulice Litewska i Bema znajdują się na tarnobrzeskim osiedlu Sobów. Obie trasy ucierpiały w czasie powodzi w 2010 r. Samorząd Tarnobrzega na odbudowę i remont tych ulic otrzymał ponad 5,3 mln zł dofinansowania z UE.

"Cieszę się, że podkarpacki urząd marszałkowski przyznał nam te pieniądze. To dla nas ogromna pomoc, bo sam budżet miasta nie podoła zapotrzebowaniu na realizację wszystkich inwestycji" - powiedział prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Zakres prac w przypadku obu dróg obejmuje m.in. wykonanie przepustów i studzienek ściekowych, ułożenie krawężników i wybudowanie zatok autobusowych. Wyremontowany zostanie również most w ciągu jednej z ulic.

Całkowity koszt remontu, który rozpocznie się wkrótce, przekracza 5,8 mln zł. Z tej kwoty 5,3 mln zł stanowi unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013.

W ramach RPO na lata 2007-2013 Podkarpacie ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.