PARTNER PORTALU
  • BGK

5 maja na przystanek Warszawa Stadion wjadą pociągi

  • PAP    30 kwietnia 2012 - 19:13
5 maja na przystanek Warszawa Stadion wjadą pociągi

Od soboty 5 maja na zmodernizowanym przystanku Warszawa Stadion zaczną zatrzymywać się pociągi Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej - poinformowali w poniedziałek przewoźnicy. Na przystanku całą dobę czynna będzie kasa biletowa Kolei Mazowieckich.
Pozwolenie na użytkowanie wyremontowanego przystanku mazowiecki wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego wydał w zeszły wtorek. Zezwolenie jest warunkowe, inwestor musiał zobowiązać się, że do grudnia 2015 r. wykona docelowe słupy dla sieci trakcyjnej.

Czytaj też: Stacja Warszawa Stadion przyjmie turystów na Euro

Przystanek Warszawa Stadion, wraz z Dworcem Wschodnim, podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w czerwcu br. ma przyjąć największą część pasażerów dojeżdżających na mecze rozgrywane na Stadionie Narodowym.

Umowę na modernizację przystanku podpisano w lutym 2011 roku - podczas remontu zostały odnowione perony, a nad nimi powstało zadaszenie, które nawiązuje kolorystyką do pobliskiego Stadionu Narodowego. Przystanek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i o ograniczonej możliwości poruszania się - zamontowano windy i schody ruchome. Koszt modernizacji przystanku wraz z częścią torów, to ponad 64 mln zł, a budynku dworcowego ok. 6 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.