PARTNER PORTALU
  • BGK

5 mln pasażerów obsłuży lotnisko w Gdańsku

  • PAP    31 maja 2010 - 20:03

To dwa razy więcej niż dotąd. A wszystko dzięki nowemu terminalowi, pod którego budowę wmurowano 31 maja kamień węgielny.
Plan rozbudowy gdańskiego lotniska, oprócz budowy nowego terminala, przewiduje powstanie m.in. dodatkowej drogi kołowania, stanowiska do odladzania, nowej bazy technicznej i płyty postojowej. Koszt inwestycji szacuje się na prawie 400 mln zł. Prace mają się zakończyć w pierwszym półroczu 2012 r.

W uroczystości w poniedziałek wzięli udział m.in. Danuta Wałęsowa, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, minister sportu i turystyki Adam Giersz oraz przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych.

Nowy terminal będzie miał trzy kondygnacje nadziemne oraz jedną podziemną, a z dotychczasowym terminalem będzie połączony łącznikiem na I piętrze.

Po oddaniu do użytku drugiego terminalu o powierzchni prawie 40 tys. mkw., lotnisko będzie dysponowało 10 salami odpraw (w dotychczasowym terminalu są cztery) i będzie w stanie obsłużyć w komfortowych warunkach około 5 mln, a w mniej komfortowych nawet 6 mln pasażerów rocznie.

Budowa terminalu jest jedną z najważniejszych inwestycji przed Euro 2012 w Gdańsku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.