PARTNER PORTALU
  • BGK

5 mln zł na dofinansowanie inwestycji

  • PAP    19 listopada 2013 - 19:16
5 mln zł na dofinansowanie inwestycji

Adaptacja szybu kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie oraz rekultywacja składowiska odpadów w Potworowie (gmina Bardo) to dwa nowe projekty, które zostaną dofinansowane kwotą 5,3 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, zostały podpisane umowy na dofinansowanie kolejnych dwóch projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Znalazło się wśród nich przedsięwzięcie związane z adaptacją szybu kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie na ściankę wspinaczkową.

Jak poinformował w komunikacie prasowym członek zarządu województwa dolnośląskiego Jerzy Tutaj, koszt tego przedsięwzięcia to ponad 3 mln 70 tys. zł., jednak gmina miejska Nowa Ruda pozyskała na jego realizację dofinansowanie z programu operacyjnego 2007-2013 w wysokości ponad 2,5 mln zł.

"Opracowany projekt rewitalizacji szybu oraz utworzenia zewnętrznej ścianki wspinaczkowej stworzy możliwość zagospodarowania obiektu, który jest częścią historii Nowej Rudy oraz górnictwa w Polsce. Wykorzystując produkty górniczego dziedzictwa, miasto kreuje swój atrakcyjny wizerunek. Trafia przy tym do coraz szerszych kręgów odbiorców, nie tylko tych o nastawieniu turystycznym czy edukacyjnym, ale także biznesowym" - ocenił cytowany w komunikacie Tutaj.

Drugim przedsięwzięciem, które otrzymało dofinansowanie z programu operacyjnego jest rekultywacja składowiska w Potworowie, którego właścicielem jest gmina Bardo. Zostało ono oddane do eksploatacji w 1988r., a jego powierzchnia przekracza 2 ha, z czego powierzchnia składowania to 1,08 ha. W 2009r. zaprzestano składowania tam odpadów.

"Rekultywacja składowiska jest konieczna, ponieważ obiekt zanieczyszcza środowisko i negatywnie wpływa na walory estetyczne krajobrazu. Zostanie tam przeprowadzona rekultywacja techniczna i biologiczna. Projekt ten jest zgodny z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Dolnośląskiego 2012" - poinformował Tutaj.

Całkowity koszt tego przedsięwzięcia to blisko 3,3 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi blisko ponad 2,8 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.