PARTNER PORTALU
  • BGK

50,5 mln na schetynówki w świętokrzyskim

  • PAP    5 września 2013 - 13:11
50,5 mln na schetynówki w świętokrzyskim

50,5 mln zł trafi w 2014 roku w regionie na przebudowę dróg lokalnych w ramach tzw. "schetynówek" - poinformowała rzeczniczka wojewody świętokrzyskiego Agata Wojda. Właśnie ruszył nabór wniosków, w którym mogą wziąć udział gminy i powiaty.
Chodzi o pieniądze z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, który kilka lat temu zainicjował ówczesny wicepremier Grzegorz Schetyna.

"Są dwie dobre wiadomości, dużo pieniędzy na województwo i wysoki poziom dofinansowania" - powiedziała PAP Wojda. Łączna pula środków, jaka otrzymał region świętokrzyski to 50,5 mln zł. W poprzednim naborze, ogłoszonym jesienią 2012 roku, przyznana kwota dla świętokrzyskiego była dwa razy niższa. Wnioskodawcy mogą liczyć na 50-proc. dofinansowanie.

W ubiegłym roku zmieniono zasady dofinansowania "schetynówek", w pierwotnej wersji planowano zapewnić 30-proc. dofinansowanie. Program w takim kształcie cieszył się jednak małym zainteresowaniem wśród samorządów. Rząd zmodyfikował program zwiększając ten poziom do 50 proc.

Jak informuje na swojej stronie Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, "Gmina, w tym miasto na prawach powiatu, może skorzystać z dofinansowania nie więcej niż jednego zadania, a powiat ziemski - nie więcej niż dwóch zadań. Istnieje możliwość zwiększenia limitu zadań dla miast na prawach powiatu o jedno zadanie" - wyjaśniono.

Dzięki programowi w poprzedniej edycji wyremontowano ponad 68,5 km dróg lokalnych, z czego prawie 25 km powiatowych i ponad 43 km gminnych.

Termin naboru wniosków przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki upływa 30 września b.r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.