PARTNER PORTALU
  • BGK

50 etatów w Pile dzięki inwestycji w PSSE

  • PAP    24 kwietnia 2014 - 14:50
50 etatów w Pile dzięki inwestycji w PSSE

Polskie Zakłady Zbożowe Wałcz (PZZ Wałcz) zainwestują 75 mln zł i zatrudnią co najmniej 50 nowych pracowników w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (PSSE) w Pile.
Przedsiębiorca chce zakończyć budowę nowoczesnego zakładu budowy pasz pod koniec przyszłego roku.

- Realizacja ponad 7,5-hektarowej inwestycji - nowoczesnego zakładu produkcji pasz, wartego 75 mln zł, ma się rozpocząć już jesienią tego roku. Piła wygrała z innymi rozważanymi przez PZZ Wałcz lokalizacjami - jedną w Lubuskiem i dwiema w Wielkopolskim - czytamy w komunikacie.

Prezes PZZ Wałcz Marian Płóciennik zapowiada, że jeśli uda się wkopać pierwszą łopatę we wrześniu tego roku, to budowa zakończy pod koniec przyszłego roku.

- To inwestycja, którą planujemy od dawna. Będą tu miały zastosowanie najnowsze urządzenia oraz innowacyjne procesy technologiczne. Będzie to najnowocześniejszy zakład tego typu w Polsce, produkujący nową generację produktów - powiedział prezes.

Zatrudnienie w nowym zakładzie pracy znajdą m.in. informatycy, kierowcy i księgowi, zapowiedział Płóciennik. O wyborze Piły zdecydowała lokalizacja, dobra współpraca z PSSE i samorządem, podano również.

Ponadto wiceprezes PSSE Józef Adam Bela podkreślił, że to nie koniec inwestycji w podstrefie w Pile.

- Jest już ogłoszony następny przetarg na kolejną działkę o powierzchni ponad dwóch hektarów - powiedział.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.