PARTNER PORTALU
  • BGK

50 mln zł za remont teatru muzycznego

  • PAP    6 września 2011 - 16:49
50 mln zł za remont teatru muzycznego

50 mln zł kosztował remont Teatru Muzycznego w Łodzi. Po czterech latach przebudowy i modernizacji łódzka operetka zainauguruje sezon premierą musicalu „Wonderful Town” Leonarda Bernsteina.
Wiceprezydent Łodzi Agnieszka Nowak mówiąc we wtorek na konferencji prasowej o zakończonym remoncie nazwała placówkę „teatralną perełką”.

W ciągu czterech prac powstało nowe zaplecze, garderoby, sale prób baletu, chóru i orkiestry. Wymieniona została instalacja ciepłownicza, a nowe efekty zapewni nowe wyposażenie sceny – nowoczesne nagłośnienie, oświetlenie oraz urządzenia mechaniczne.

Operetka wzbogaciła się o odnowione foyer z wyremontowaną szatnią i przebudowanym frontem. Zainstalowano lustrzane kolumny, modernistyczne lampy, wyeksponowano odkryte podczas prac malarskich płaskorzeźby z wizerunkami mitycznych muz.

Na widowni zamontowano nowe fotele i nową wykładzinę. Są też miejsca dla osób niepełnosprawnych. Kończą się prace nad otoczeniem teatru, powstanie też większy parking.

Na inaugurację nowej sceny zaplanowano premierę musicalu „Wonderful Town”. „Bernstein napisał to z miłości do swojego miasta, Nowego Jorku. My zrobiliśmy to z miłości do naszego – Łodzi” – powiedział obecny na spotkaniu z mediami z-ca dyrektora ds. artystycznych teatru Zbigniew Macias.

Światowa premiera „Wonderful Town” odbyła się w 1953 roku w Nowym Jorku. Jest to zabawna wariacja muzyczna, pełna scen rodzajowych z Nowego Jorku połowy XX wieku, do którego z prowincji przyjeżdżają dwie siostry: Ruth i Eileen. Pierwsza z nich chce zostać znaną pisarką, druga – sławną aktorką.

Teatr Muzyczny w Łodzi zainaugurował swoją działalność na początku listopada 1945 roku jako Teatr Komedii Muzycznej Lutnia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.