PARTNER PORTALU
  • BGK

500 mln zł na tory tramwajowe w Łodzi

  • PAP    7 maja 2010 - 15:51
500 mln zł na tory tramwajowe w Łodzi

Prawie pół miliarda zł ma kosztować rozbudowa i modernizacja trasy tramwajowej łączącej dwa osiedla w Łodzi - Retkinię i Olechów. Na jednym z jej odcinków wybudowany zostanie podziemny tunel, którym pojadą tramwaje.
Rozpoczęcie prac budowlanych planuje się na drugą połowę 2012 roku.

Jak poinformował w piątek na konferencji prasowej wiceprezydent miasta Dariusz Joński w ramach inwestycji zmodernizowana zostanie istniejąca trasa tramwaju linii 10, którą obecnie można dojechać do krańcówki Augustów na osiedlu Widzew Wschód. Następnie od Augustowa wybudowane zostanie nowe torowisko do al. Ofiar Terroryzmu 11-go Września na osiedlu Olechów, gdzie mieści się montownia komputerów, do niedawna należąca do amerykańskiej firmy Dell.

Na rozbudowywanej i modernizowanej trasie mają powstać również dwa wiadukty, które pozwolą na bezkolizyjne przejechanie dwóch skrzyżowań: al. Piłsudskiego z al. Rydza-Śmigłego oraz al. Piłsudskiego z ul. Targową. Inwestycja zakłada również wybudowanie podziemnego tunelu dla tramwajów na 2 km odcinku.

Na całej trasie powstaną przystanki tramwajowe z nowoczesnym system informacji dla pasażerów.

Całkowity koszt inwestycji szacuje się na 500 mln zł, ok. 200 mln zł pochodzić ma z Unii Europejskiej, a pozostała kwota z kasy miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.