PARTNER PORTALU
  • BGK

51 mln zł na centrum transferu wiedzy

  • PAP    9 września 2010 - 10:59
51 mln zł na centrum transferu wiedzy

Uniwersytet Szczeciński otrzyma 51 mln zł na utworzenie Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług Service Inter-Lab.
To największy projekt realizowany uniwersytet. Jego całkowita wartość wynosi ponad 68 mln zł. Za tę sumę do końca 2012 r. ma powstać 10 tys. mkw. infrastruktury, na której będzie można wspierać rozwój małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się usługami z różnych branż.

Centrum ma nie tylko pomagać w kontaktach między przedsiębiorcami, dawać im dostęp do najnowszych technik i rozwiązań ekonomicznych, ale też dać bazę dydaktyczną studentom, którzy w praktyce będą mogli dowiedzieć się, jak działają, z jakimi problemami borykają się przedsiębiorstwa oraz jak dzięki najnowocześniejszym metodom problemy te rozwiązywać.

Centrum to projekt autorski pracowników uczelni, wzorowany na podobnych działających w krajach Europy Zachodniej.

W Centrum przedsiębiorca będzie miał dostęp do baz danych z informacjami menedżerskimi – tworzonych na zamówienie, jak również kupowanych na potrzeby biblioteki. W specjalnych pokojach będzie można odbywać telekonferencje i spotkania. Można będzie zlecić wykonanie badań fokusowych produktów czy usług, które to badania przeprowadzą studenci. Oni również na zlecenie przetestują nowe produkty, które zamierza wprowadzić na rynek przedsiębiorca.

Laboratorium logistyczne umożliwi symulacje procesów logistycznych, aby odwzorować przebieg kontaktów między przedsiębiorstwami i je usprawnić. Ponadto zorganizowany zostanie inkubator przedsiębiorczości pomagający założyć studentom własne firmy.

Dla młodzieży szkolnej, która również będzie mogła na specjalnych lekcjach poznawać działalność centrum, przygotowane zostaną symulatory banku i bankomatu.

Projekt zakłada, że w pięć lat z bezpłatnych usług centrum skorzysta ok. 6 tys. przedsiębiorców, głównie z regionu zachodniopomorskiego.

51 mln zł na realizację projektu przyznał Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.