PARTNER PORTALU
  • BGK

54 mln zł dodatkowo na drogi

  • PAP    29 kwietnia 2010 - 17:01

Opolszczyzna otrzymała dodatkowe pieniądze na przebudowę trzech odcinków dróg krajowych. Prawie 54 mln zł z budżetu przeznaczone są na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego - poinformował rzecznik opolskiego oddziału GDDKiA, Michał Wandrasz.
Dzięki dodatkowym pieniądzom zmodernizowany zostanie m.in. odcinek drogi krajowej 45 od węzła autostradowego Dąbrówka do miejscowości Boguszyce. To jeden z ostatnich na Opolszczyźnie "czarnych punktów".

- Skorygowane zostaną dwa niebezpieczne zakręty, na których często dochodziło do wypadków, poszerzona zostanie jezdnia, powstaną także chodniki, ścieżki dla pieszych i rowerów oraz drogi serwisowe, będące równocześnie dojazdem do pól - wyliczał Wandrasz. Całość prac ma kosztować ponad 29 mln zł.

Modernizowana będzie też droga krajowa nr 46 na odcinku od Grodźca do Myśliny. Tutaj także poszerzona zostanie jezdnia, powstaną zatoczki dla autobusów i przebudowany zostanie most przez Myślinę. Koszt tej inwestycji to ok. 17,5 mln zł.

Kolejna drogowa inwestycja dzięki dodatkowym pieniądzom z budżetu państwa to 3-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 42 od miejscowości Jaworzno do granicy województwa. W ramach tej przebudowy wzmocniona zostanie nawierzchnia, zmodernizowane oświetlenie, wybudowane będą dwie zatoki autobusowe, a jezdnia uzyska na całym odcinku szerokość 7 metrów.

- Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów - zwłaszcza dzieci zmierzających do szkoły - poprawi się dzięki budowie ścieżki pieszo-rowerowej. Powstanie ona na 400-metrowym odcinku od ronda aż do szkoły. Oprócz tego powstaną chodniki na całym odcinku zabudowanym - zaznaczył Wandrasz. Koszt tej przebudowy to niecałe 7 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.