PARTNER PORTALU
  • BGK

55 mln na kompleks basenowo-rekreacyjny

  • PAP    14 kwietnia 2010 - 15:23

Dzięki unijnemu dofinansowaniu oraz umowie z Polską Agencją Turystyczną Termy Cieplickie zyskają nowoczesne atrakcje.
Baseny rekreacyjne, baseny termalne, zjeżdżalnie i zespół odnowy biologicznej to najważniejsze atrakcje Term Cieplickich, które do końca 2011 r. mają powstać w Jeleniej Górze. Koszt całego kompleksu to ok. 55 mln zł.

Jak poinformował w środę koordynator projektów i ekspert ds. ochrony środowiska z nadzorującej budowę firmy PM Group Polska Adam Rak, termy mają stanąć w pobliżu jednego z najstarszych w Polsce uzdrowisk w Cieplicach Śląskich-Zdrój, które obecnie są dzielnicą Jeleniej Góry.

- Jako inżynier kontraktu firma PM Group zajmie się nadzorem inwestycji od weryfikacji kosztów, przez przygotowanie przetargu na wykonawcę, po uruchomienie centrum rekreacji wodnej - dodał Rak.

Całoroczny kompleks basenowo-rekreacyjny będzie wykorzystywał wody termalne, których temperatura dochodzi do 90 stopni C. Obiekt będzie się składał z wewnętrznego basenu rekreacyjnego z czterema torami do pływania o długości 25 m każdy, dwóch brodzików, dwóch basenów termalnych, których fragmenty będą usytuowane na zewnątrz obiektu. W budynku powstanie także m.in. antresola widokowa.

Szacuje się, że po otwarciu term pracę znajdzie tam kilkudziesięcioosobowa załoga.

Inwestycja będzie dofinansowana przez UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jelenia Góra podpisała także umowę z Polską Organizacją Turystyczną, zgodnie z którą otrzyma na budowę kompleksu 18 mln zł.

Do końca trzeciego kwartału 2011 r. ma się także zakończyć modernizacja parku zdrojowego. Projekt zakłada m.in. stworzenie 25 tys. m kw. alejek spacerowych oraz 5 ha trawników. Zamontowane zostaną nowe lampy, ławeczki i stoliki, powstanie także nowa kanalizacja deszczowa i system nawadniania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Morsik z Jeleniej Góry, 2010-04-15 13:08:35

    Jeszcze do p. Obrebalskiego: PRZED WIZYTĄ U KOSMETYCZKI NALEŻY WZIAŚĆ KĄPIEL !
  • Morsik z Jeleniej Góry, 2010-04-15 07:39:42

    Komu i po co to potrzebne? Jelenia Góra umiera, to już miasto-trup dzieki "rządom" Obrębalskiego i platformersów. Obskórne targowiska w centrach miasta, brud, smród, brak miejsc pracy i masowa ucieczka młodych ludzi w Polskę i za granicę. Cieplice praktycznie do zaorania, schronisk...a w prywatnych rekach gniją. Rosną tylko jak grzyby "galerie handlowe". Starych Niemców już coraz mniej a młodzi mają "faterland" w... Wolą wakacje w Hiszpanii. Znowu "szwagier" wygrał "przetarg"?  rozwiń