55 mln zł od rządu na remont Mostu Łazienkowskiego

Odbudowa mostu ma kosztować ok. 110 mln zł; resztę środków wyłoży miasto.
55 mln zł od rządu na remont Mostu Łazienkowskiego
Według prezydent Warszawy uszkodzenia Mostu Łazienkowskiego są dość poważne, konieczna jest wymiana jego konstrukcji(fot.wikipedia.org/masti)

Według rzecznik rządu, premier Ewa Kopacz ustaliła z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz, że pieniądze na remont Mostu Łazienkowskiego zostaną podzielone "pół na pół" - połowę pieniędzy przekaże miasto, a połowę rząd. Jak doprecyzowała, odbudowa mostu po pożarze wyniesie w sumie około 110 milionów złotych, czyli rząd dołoży 55 milionów złotych.

Do pożaru mostu doszło 14 lutego. Został ugaszony po 12 godzinach. Obecnie most jest wyłączony z ruchu, co powoduje utrudnienia komunikacyjne w stolicy.

Czytaj też: Architekci mają pomysł na Most Łazienkowski

Według prezydent Warszawy uszkodzenia Mostu Łazienkowskiego są dość poważne, konieczna jest wymiana jego konstrukcji. Na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu prezydent stolicy mówiła, że dopiero po przygotowaniu projektu będzie znany dokładny koszt wymiany. Gronkiewicz-Waltz informowała również, że zgodnie z europejskimi normami nowy most będzie miał trwałość 100 lat.

Ruch na moście może być przywrócony za kilka lub kilkanaście miesięcy. Mostem jeździło 130 tys. pojazdów na dobę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dlaczego odpowiednie władze, jeszcze nie złapały podpalacza ? Czy podpalenie, to nowy sposób, na dogodny wybór firm, które ochoczo podjęły remont mostu ? Czy te firmy będą działały dalej, od czasu przegrania wyborów przez H.G.Watz i całą Platformę ???!!!

Przyjaciel Warszawy, 2015-03-02 12:58:39 odpowiedz

Do nie-warszawiak: na mazowszu rządzi sitwa Kopacz Gronkiewicz Struzik Piechociński reszta POlski się nie liczy

podpalenie na zamówienie, 2015-02-26 22:27:07 odpowiedz

Pytam , dlaczego majątek nie był ubezpieczony- a może był?

samorządowiec, 2015-02-26 20:09:19 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE