PARTNER PORTALU
  • BGK

57.777.777 zł na aquapark

  • PAP    11 listopada 2010 - 18:34
57.777.777 zł na aquapark

Dokładnie 57 milionów 777 tysięcy 777 złotych i 77 groszy ma kosztować aquapark w Słupsku - poinformowało w czwartek 2 listopada biuro prasowe ratusza. Inwestycja ma powstać do czerwca 2012 r.
Obiekt zaprojektuje i wybuduje wyłonione w przetargu konsorcjum trzech spółek - Tiwwal z Warszawy, Holma ze Starych Babic i Termochem z Puław. Umowa z wykonawcami została już podpisana. 

Nadzór nad pracami będzie sprawować warszawska spółka Bud-Invent. W ciągu trzech najbliższych tygodni budowlane konsorcjum ma przedstawić jej szczegółowy program funkcjonalno-użytkowy aquaparku.

W obiekcie, którego oficjalna nazwa to Park Wodny Centrum Rekreacji, Sportu i Rehabilitacji, ma się znaleźć: zespół basenów rekreacyjnych, basen sportowy, baseny dla dzieci, zjeżdżalnie, sauna, łaźnia, wellness, fitness, zewnętrzny basen solankowy, bary, restauracje oraz wanny z hydromasażem.

Obiekt ma mieć powierzchnię 9,8 tys. m kw. Obok parku wodnego ma powstać parking na 335 samochodów i 15 autokarów.

Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w tym roku. Unijne wsparcie inwestycji wynosi 19,2 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Czytaj też:

Mają aż dwa nowe aquaparki 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.