PARTNER PORTALU
  • BGK

59 inwestycji drogowych na Podklarpaciu w ramach Narodowego Programu

  • pap    25 listopada 2014 - 15:59
59 inwestycji drogowych na Podklarpaciu w ramach Narodowego Programu

Budowa połączenia alei Rejtana z ul. Ciepłowniczą w Rzeszowie oraz przebudowa drogi powiatowej Kaszyce - Orły w powiecie przemyskim m.in. te inwestycje będą zrealizowane w 2015 r. na Podkarpaciu w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL).
Jak poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska, do dofinansowania zakwalifikowano w sumie 19 inwestycji powiatowych i 40 gminnych.

"Lista rankingowa została przekazana ministrowi administracji i cyfryzacji do zatwierdzenia. Kwota przyznana Podkarpaciu - ponad 62,2 mln zł - podzielona została po połowie na drogi gminne i powiatowe" - dodała rzeczniczka.

Czytaj: 22 chętnych do budowy S5

Podkarpackie samorządy złożyły w sumie 110 wniosków o dofinansowanie inwestycji w ramach NPPDL. Samorządy mogły starać się o dotację w wysokości do 50 proc. inwestycji drogowych planowanych na 2015 rok.

Maksymalna kwota dofinansowana mogła wynieść 3 mln zł. Gmina, w tym miasto na prawach powiatu, mogły skorzystać z dofinansowania tylko jednego zadania, a powiat ziemski - nie więcej niż dwóch.

W ramach NPPDL mogą być wykonywane m.in. remonty dróg, a także inne prace służące poprawie bezpieczeństwa drogowego. Pieniądze nie mogą być natomiast wydatkowane na infrastrukturę, która nie jest związana z drogą, np. sieci sanitarne czy gazowe.

W latach 2009-2014 w ramach programu przebudowano i wyremontowano w regionie łącznie 916 km dróg. Podkarpackie samorządy na realizację zadań otrzymały z budżetu państwa dofinansowanie w wysokości 262 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.