PARTNER PORTALU
  • BGK

6,6 mln na prawa autorskie do projektu stadionu Wisły Kraków

  • AW    9 lipca 2015 - 09:31
 6,6 mln na prawa autorskie do projektu stadionu Wisły Kraków

Wykup praw autorskich jest niezbędny, by móc bez dodatkowych kosztów modernizować stadion (fot.wisla.krakow.pl)

Przebudowa stadionu Wisły Kraków kosztowała już ponad 600 mln zł, a miasto musi wydać kolejne pieniądze. Tym razem by odkupić prawa autorskie do projektu obiektu. Bez tego nie da się naprawić niedociągnięć i fuszerek.
Jak pisze „Gazeta Krakowska”, miasto musi wydać na odkupienie praw autorskich do projektu stadionu 6,6 mln zł. Bez tego nie można np. wykonać pomostów, które są potrzebne do odśnieżania dachu czy zmodernizować okna w powierzchniach biurowych, by nie trzeba było korzystać z klimatyzacji.

- Wykup praw autorskich jest niezbędny, by móc bez dodatkowych kosztów modernizować stadion. Decyzja o dodatkowym wydatku jest bez wątpienia niepopularna, ale przesuwanie jej w czasie będzie tylko generowało dodatkowe koszty - mówi dla dziennika Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa.

Radni nie chcą wydawać więcej na stadion

Radni jednak z decyzją o wydanie kolejnych pieniędzy na stadion wstrzymali się do sierpnia. Byli zdziwieni, że magistrat do tej pory nie załatwił sprawy praw autorskich do projektu, który przecież miasto kupiło za 6,8 mln zł. Sprawa ciągnie się, bo najpierw zmieniano koncepcję stadionu pod Euro 2012, a potem zmarł architekt.

Jak przypomina „GK” 1,3 tys. mkw. powierzchni biurowych na stadionie ciągle nie jest wynajęte.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Krakowianin 65+, 2015-07-10 10:08:52

    To tylko jeden z przykładów gospodarki publicznymi środkami i gminnym mieniem w Krakowie.Ciekaw jestem czy dożyję zainteresowania się tym problemem przez odpowiednie służby.