PARTNER PORTALU
  • BGK

6 mln zł na obwodnicę Połczyna Zdroju

  • BEZ    4 maja 2010 - 18:23

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego dofinansował kwotą prawie 6 mln zł budowę obwodnicy Połczyna Zdroju.
Poprawa bezpieczeństwa ruchu, zmniejszenie liczby wypadków drogowych, wzrost atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej regionu – to tylko niektóre z korzyści, jakie niesie ze sobą projekt budowy obejścia miasta Połczyn Zdrój.

Projekt „Budowa obejścia m. Połczyn Zdrój w ciągu drogi wojewódzkiej nr 173” realizowany jest w ramach Osi priorytetowej 2. Rozwój infrastruktury transportowej i energetycznej, Działanie 2.1. Zintegrowany system transportowy województwa, Poddziałanie 2.1.1. Regionalna infrastruktura drogowa. Dofinansowanie na realizację tej inwestycji wyniosło 5 536 368 złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Plan prac zakłada m.in. budowę łącznika drogi wojewódzkiej nr 163 i 173, dwóch skrzyżowań i kanalizacji deszczowej. Dzięki realizacji tego projektu ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z centrum Połczyna Zdroju na jego przedmieścia. Poprawi to warunki egzystencji mieszkańców i gości uzdrowiska poprzez zmniejszenie liczby wypadków drogowych, oszczędność czasu w przewozach pasażerskich i towarowych, a to z kolei spowoduje wzrost atrakcyjności regionu pod kątem turystyki i inwestycji.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • ant, 2010-06-25 12:58:40

    bardzo dobrze na reszcze coś się ruszyło
  • Olo ze Świdwina, 2010-05-05 13:03:30

    Bardzo dobra decyzja Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Mamy ponad 830 mln euro w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i musimy je mądrze i szybko wykorzystywać aby znaleźć się w pierwszej 5 - najlepiej 3 województw które wykorzystują pieniądze z własnego Programu regionalnego. Musimy ...uczestniczyć w przyszłym roku w podziale tego ekstra 500 mln zł tortu! Musimy stanąć na głowie żeby mieć te pieniądze!  rozwiń