PARTNER PORTALU
  • BGK

6 mln zł za miejską działkę w Rzeszowie

  • PAP    26 stycznia 2011 - 14:51

Ponad 6 mln zł zapłaciła firma Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca za czternastoarową działkę w Rzeszowie.
To jedna z najwyższych cen za miejską działkę o takiej powierzchni - powiedział rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki. (Czytaj też: Przetarg na działki w mieleckiej strefie)

Do licytacji o wieczyste użytkowanie działki położonej za Szpitalem Miejskim w Rzeszowie stanęły dwie firmy - oprócz polsko-amerykańskiej, także Rzeszowskie Centrum Chorób Serca i Naczyń. Cena wywoławcza wynosiła 400 tys. zł.

"Przedstawiciele tych spółek licytowali przez kilka godzin. Kiedy cena sięgnęła 6 mln zł, jedna z firm się wycofała" - dodał Chłodnicki.

Zgodnie z warunkami przetargu, zwycięska firma musi w ciągu dwóch lat rozpocząć budowę kliniki kardiologicznej z pracownią hemodynamiki, a zakończyć inwestycję w przeciągu pięciu lat. Inwestor musi także od razu wpłacić na konto miasta 25 proc. kwoty, czyli półtora miliona złotych. Przez następne 99 lat spółka będzie wpłacać co roku 180 tys. zł za użytkowanie działki.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca zostały założone w 2000 r. przez grupę lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. Ich głównym celem jest rozpowszechnienie najnowszych metod leczenia schorzeń sercowo-naczyniowych poprzez stworzenie sieci nowoczesnych oddziałów kardiologicznych. Oddziały PAKS mieszczą się m.in. w Ustroniu, Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej, Kędzierzynie-Koźlu, Mielcu, i Chrzanowie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.